Odigrana završnica Lige mladih SBK za juniore: KK “Iskra” Bugojno prvak, ŠK “Never Stop” Donji Vakuf zauzela drugo mjesto

Sportska dvorana u Donjem Vakufu bila je mjesto odigravanja završnice Lige mladih SBK u kategoriji juniori.

Takmičile su se ukupno četiri ekipe: ŠK “Never Stop” Donji Vakuf kao domaćin, KK “Star” Fojnica, KK “Iskra” Bugojno i “KK Travnik” iz Travnika.

Domaćin današnjeg susreta, ŠK “Never Stop” Donji Vakuf u ovu završnicu ulazi  kao prošlogodišnji prvak Lige mladih SBK u ovoj kategoriji, te su predstavljali glavnog favorita.

Status favorita, domaća ekipa potvrdila je i pobjedom u prvoj utakmici protiv KK “Star” Fojnica. U početku susreta obje ekipe bile su ravnopravne što je pokazao i rezultat na kraju prve četvrtine koji je glasio 13:13.

Ipak momci iz ŠK “Never Stop” u drugoj četvrtini ubacuju u brzinu više što gosti ne mogu da prate. Ovaj tempo domaćini održavaju do kraja utakmice i upisuju dominantnu pobjedu rezultatom 67:50.

U drugoj utakmici današnje završnice Lige mladih SBK snage su odmjerile ekipe KK “Travnik” i KK “Iskra” Bugojno.

Ekipa iz Travnika bolje je otvorila utakmicu. Igrali su čvrstu odbranu, a bili su efikasni u napadima. U jednom dijelu utakmice imali su i razliku od petnaest poena u odnosu na protivnike iz Bugojna. Ipak košarkaši KK “Iskra” Bugojno nisu bili spremni na poraz. Drugo poluvrijeme otvaraju dosta bolje, a momci iz Travnika kao da su zaspali.

Juniori KK “Iskra” Bugojno solidnom odbranom i brzim kontrama dolaze do poravnanja, a ubrzo i do velikog preokreta i pobjede rezultatom 52:48.

Tako su se u finalu sastali gradski rivali ŠK “Never Stop” Donji Vakuf i KK “Iskra” Bugojno dok su za treće mjesto snage odmjerile ekipe KK “Star” Fojnica i KK “Travnik” iz Travnika.

Nakon kratkog odmora mladi košarkaši su nastavili sa utakmicama.

Treće mjesto pripalo je košarkašima KK “Travnik” koji su u dosta uzbudljivoj utakmici pobijedili vršnjake iz KK “Star” Fojnica rezultatom 47:44.

Finalna utakmica za danas bila je rezervisana za gradske rivale ŠK “Never Stop” Donji Vakuf i KK “Iskra” Bugojno.

Prisutni gledaoci imali su priliku pogledati jednu uzbudljivu košarkašku utakmicu sa dosta preoketa. Vidjelo se koliko ova utakmica znači igračima, te su i domaći i gosti ostavili sve na terenu.

Prva četvrtina odlazi u korist ekipe ŠK “Never Stop” rezultatom 14:13. U drugoj gosti preuzimaju inicijativu i upisuju rezultat 14:18, te rezultat na kraju poluvremena glasi 28:31 za KK “Iskra” Bugojno.

Drugo poluvrijeme proteklo je dosta mirnije. Domaćini nisu uspjeli da naprave pritisak i preuzmu vodstvo. Gosti su igrali nešto smirenije i čuvali su prednost što ih je dovelo do pobjede 61:62 i titule prvaka Lige mladih SBK u kategoriji juniori.