0
90
kkpromokkcelik

U Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu sinoć je odigran susret četvrtog kola A1 lige F BiH u košarci između KK “Promo” Donji Vakuf i OKK “Čelik” Zenica.

U veoma zanimljivoj utakmici više želje za pobjedom i koncentracije u ključnim momentima pokazali su domaćini i zasluženo slavili rezultatom 72:66 (17:27; 23:12; 20:10; 12:17).

Na otvaranju utakmice rastrčana ekipa “Čelika” zadavala je mnogo problema ekipi Suada Dude Hodžića i nakon šest minuta igre gosti su imali prednost od 12 poena (5:17). Više od 600 prisutnih gledalaca već se bilo uplašilo da njihovim ljubimcima prijeti novi poraz, nakon prošlosedmičnog očajnog prvog poluvremena na gostovanju u Goraždu. Ipak, ovaj put “momci s Vrbasa” su se na vrijeme trgnuli i uspjeli da, nakon slabog prvog perioda, odličnom odbranom i s više koncentracije u napadu, odu na poluvrijeme s poenom prednosti (50:49).

U drugom poluvremenu “Promo” je nastavio sa čvrstom odbranom za koju Avdibegović i drugovi nisu našli adekvatno rješenje. Odlični kapiten Vinčević i neumorni Marijo Blaškan gospodarili su “Promovim” dijelom terena, a u napadu se razigrao Arijan Radan koji je bio nerješiva enigma za sve čuvare koje je trener gostiju izmijenjao na njemu. Vrlo brzo je stečena prednost od desetak poena koja je, s manjim varijacijama, održana do finiša utakmice. Kod gostiju, Gak je postigao 21 poen, iskusni Avdibegović 15, a Bambur 10 poena. Arijan Radan i Ranko Križanović postigli su po 17 poena za “Promo”, Manjgo 11, Preljević 9, a Vinčević, Klinac i Blaškan po 6 poena.

Na ovoj utakmici, Arijana Radana je samo jedna asistencija dijelila od zlatnog učinka “tripple double”, odnosno dvocifrenog broja postignutih poena, skokova i asistencija.

Bila je ovo još jedna dobra partija donjovakufskih košarkaša pred svojom publikom. U narednom kolu slijedi gostovanje na Mojmilu protiv “Burcha”, prilika da se pokaže kako ekipa ima kvalitet da osvaja bodove i “na strani”. Trenutno “Promo” drži drugu poziciju na tabeli A1 lige, iza do sad neporažene ekipe “Gradina” Srebrenik koja u donjovakufskoj dvorani gostuje za dvije sedmice. Mnogo sreće momcima u Sarajevu naredne sedmice, a najboljoj publici na svijetu, onoj donjovakufskoj, zakazujemo novo druženje za dvije sedmice u derbiju A1 lige, stoji u saopćenju za javnost na fb stranici KK Promo Donji Vakuf.