Džumhur sigurnom pobjedom stigao do trećeg kola AO

0
86
damirdzumhur

Maestralnom pobjedom nad Austrijancem Millmanom najbolji bh. teniser Damir Džumhur uspio se plasirati u treće kolo Australian Opena.

Nakon što je velikim povratkom u meču prvog kola uspio obezbijediti susret s Austrijancem, Džumhur je ovog puta mnogo ubjedljivije stigao do trijumfa za prolazak u nastavak takmičenja.

Na samom startu susreta s Millmanom, bh. teniser uspio je obezbijediti vrijednu prednost, te je u prvom setu slavio rezultatom 5:7, nakon burne završnice i izborenog breaka u predzadnjem gemu prvog seta.

Ipak, u drugom setu Millman uspijeva doći do izjednačenja, te je za manje od 45 minuta igre uspio doći do pobjede u setu broj dva pri rezultatu 6:3, čime je meč ponovo postavio na početak.

No, naredna dva seta sjajni Džumhur uspijeva doći do velike prevage te je u setu broj tri slavio rezultatom 4:6, došavši do sigurne završnice susreta i moguće šanse za pobjedu.

Posljednji set je u potpunosti pripao bh. teniseru koji je do pobjede stigao sa ubjedljivih 1:6, čime se uz ukupan rezultat 1:3 u setovima plasirao u treće kolo Australian Opena, gdje će igrati s boljim iz meča Nadal – Mayer.

Izvor: radiosarajevo