13.8 C
Donji Vakuf
Utorak, Septembar 21, 2021
Naslovnica Vijesti Sport Žrijeb PLBiH za sezonu 2021/2022: Dva derbija već u 1. kolu, pogledajte...

Žrijeb PLBiH za sezonu 2021/2022: Dva derbija već u 1. kolu, pogledajte kompletan raspored

0
30

Danas je u prostorijama Fudbalskog saveza BiH obavljen žrijeb takmičarskih brojeva, odnosno parova za narednu sezonu.

U bubnju je bilo 11 premijerligaša (Borac, Sarajevo, Velež, Široki Brijeg, Zrinjski, Tuzla City, Željezničar, Sloboda, Radnik, Posušje, Rudar Prijedor), dok će “klub X” biti naknadno određen (Krupa odustala od takmičenja u eliti, a Leotar i Zvijezda 09 nisu dobili licence).

U prvom kolu se sastaju: Sloboda – Rudar, Sarajevo – Tuzla City, Široki Brijeg – Zrinjski, Velež – Posušje, Željezničar – Borac, Radnik – “klub X”.

Prvo kolo igra se za vikend 17. i 18. jula.

Žrijeb je bio poludirigovan, za one kubove koji su podnijeli zahtjeva za razdvajanje.

Najveći bh. derbi između Sarajeva i Željezničara igra se u 10. kolu, a domaćin će biti Sarajevo na Koševu.

Titulu prvaka BiH brani FK Borac iz Banja Luke.

1. kolo

Radnik – “Klub X”
Sloboda – Rudar Prijedor
Široki Brijeg – Zrinjski
Velež – Posušje
Sarajevo – Tuzla City
Željezničar – Borac

2. kolo

“Klub X” – Borac
Tuzla City – Željezničar
Posušje – Sarajevo
Zrinjski – Velež
Rudar Prijedor – Široki Brijeg
Radnik – Sloboda

3. kolo

Sloboda – “Klub X”
Široki Brijeg – Radnik
Velež – Rudar Prijedor
Sarajevo – Zrinjski
Željezničar – Posušje
Borac – Tuzla City

4. kolo

“Klub X” – Tuzla City
Posušje – Borac
Zrinjski – Željezničar
Rudar Prijedor – Sarajevo
Radnik – Velež
Sloboda – Široki Brijeg

5. kolo

Široki Brijeg – “Klub X”
Velež – Sloboda
Sarajevo – Radnik
Željezničar – Rudar Prijedor
Borac – Zrinjski
Tuzla City- Posušje

6. kolo

“Klub X” – Posušje
Zrinjski – Tuzla City
Rudar Prijedor – Borac
Radnik – Željezničar
Sloboda – Sarajevo
Široki Brijeg – Velež

7. kolo

Velež – “Klub X”
Sarajevo – Široki Brijeg
Željezničar – Sloboda
Borac – Radnik
Tuzla City- Rudar Prijedor
Posušje – Zrinjski

8. kolo

“Klub X” – Zrinjski
Rudar Prijedor – Posušje
Radnik – Tuzla City
Sloboda – Borac
Široki Brijeg – Željezničar
Velež – Sarajevo

9. kolo

Sarajevo – “Klub X”
Željezničar – Velež
Borac – Široki Brijeg
Tuzla City- Sloboda
Posušje – Radnik
Zrinjski – Rudar Prijedor

10. kolo

“Klub X” – Rudar Prijedor
Radnik – Zrinjski
Sloboda – Posušje
Široki Brijeg – Tuzla City
Velež – Borac
Sarajevo – Željezničar

11. kolo

Željezničar – “Klub X”
Borac – Sarajevo
Tuzla City- Velež
Posušje – Široki Brijeg
Zrinjski – Sloboda
Rudar Prijedor – Radnik