Zmajevi ponovo lete! BiH na krilima Prevljaka protutnjala Kazahstanom

0
41

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je danas prvu pobjedu u zvaničnim susretima poslije dvije godine. Naš nacionalni tim je rutinski pobijedio Kazahstan u gostima sa 2:0 golovima Smaila Prevljaka.

Prvo poluvrijeme

Reprezentacija Kazahstana krenula je nešto agresivnije u ovaj meč. Ipak, naši momci brzo su se oslobodili tok pritiska i već od otprilike 10. minute počela igrati dosta bolje i pritiskati rivala.

Prvu pravu priliku pretvorili smo u gol. Igrao se 25. minut kada je Miroslav Stevanović ubacio s desne strane, a Smail Prevljak vrlo lijepo glavom pogodio za našu prednost.

Do kraja prvog poluvremena Edin Džeko je imao nekoliko situacija pred golom domaćina, ali nije bio precizan. Imali smo i jedan slobodnjak Eldara Ćivića, ali to je bilo izblokirano.

Drugo poluvrijeme

U drugom poluvremenu potpuno smo kointrolisali stvari na terenu. Imali smo nekoliko velikih šansi, a do kraja meča postigli smo još jedan gol.

U 62. minuti veliku šansu imao je Gojko Cimirot, ali sa svega 10 metara šutirao je katastrofalno i lopta je otišla preko gola. Odmah nakon toga fantastičan solo prodor Džeke i udarac, ali brani to golman domaćih.

Ipak, ni on ništa nije mogao u 66. minuti kada Džeko dodaje do Prevljaka, ovaj prima loptu i pogađa za 0:2.

U 70. minuti Džeko je imao novu veliku šansu ali pogodio je prečku. Kasnije je Džeko imao veliku šansu poslije kornera, ali pogodio je stativu. Poslije Dijamant opet pokušava, ali lopta ide pored gola. Baš mu se nije dalo.

Do kraja je ostalo 0:2 za naš tim koji se ovom pobjedom probio na drugu poziciju u grupi D.

Nešto kasnije će početi vrlo bitna utakmica za rasplet situacije u ovoj grupi, a sastat će se Finska i Ukrajina.