16.4 C
Donji Vakuf
Petak, Mart 29, 2024
Naslovnica Istaknute vijesti Zmajevi nemoćni protiv Irana: Poraz koji skupo košta i gura BiH u...

Zmajevi nemoćni protiv Irana: Poraz koji skupo košta i gura BiH u četvrti šešir

0
79

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prijateljskoj utakmici od Irana na Koševu.

Gosti su slavili na našem najvećem stadionu sa 2:0 i tako stigli do pete pobjede u međusobnim duelima (BiH ima jednu pobjedu, a jedan meč je završen bez pobjednika).

Ovaj poraz mogao bi skupo koštati BiH pred žrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo 2022. godine i mogao bi nas poslati u četvrti šešir, što bi umnogome otežalo borbu za plasman na Mundijal.

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Duško Bajević iskoristio je ovu priliku da isproba igrače koji u dosadašnjim utakmicama nisu dobijali mnogo prilika za igru, kao i nekoliko debitanata među kojima i dvojicu iz Premijer lige BiH (Rahmanović i Ćorluka).

Ovako posložena ekipa BiH u prvom poluvremenu uglavnom je dobro parirala Irancima koji su imali terensku inicijativu, a golman Burić je dva puta svojim intervencijama spašavao gol. No, prilikom jedne takve intervencije Burić se povrijedio te je već nakon 20 minuta morao napustiti igru.

Reprezentativci BiH imali su također nekoliko lijepih akcija, ali nisu nijednom ozbiljnije zaprijetili golu Irana.

I onda šok za Zmajave na startu drugog poluvremena. Nastić je izgubio jednu loptu uz aut-liniju, a Kaveha je u 24. sekundi drugog poluvremena matirao Pirića za 0:1.

Reprezentativci BiH nakon toga pokušali stići do izjednačenje, ali jednotavno nisu imali ideju u napadu.

Vezni red je djelovao beopasno, krila i napadači su bili odsječeni, pa stoga i ne čudi da smo tek u 68. minuti zabilježili prvu priliku pred golom Irana, kada je Rahmanović šutirao pored gola.

Ništa se nije promijenilo ni do kraja meča. Iranci su se odlično i disciplinovano branili, a Zmajevi nisu imali ideje da izbjegnu poraz.

Sve je riješeno u prvoj minuti sudijske nadoknade, kada je Ghaedi pogodio za 0:2 i zapečatio sudbinu bh. tima.