Zamalo pobjeda KK”Promo” nad KK”Vogošća”

0
75

U nedjelju, 19. februara, KK „Promo“ je igrao u gostima protiv najbolje ekipe dosadašnjeg toka A1 lige F BiH u košarci, KK „Vogošća“. Neočekivani poraz lidera u prošlom kolu u Jablanici postavio je imperativ pobjede pred domaću ekipu. Ipak, naši momci odigrali su hrabro i umalo iznenadili velikog favorita. Nažalost, u uzbudljivoj završnici više sreće imali su košarkaši „Vogošće“ koji su slavili rezultatom 73:70 (15:9; 15:16; 21:15; 22:28). – navodi se u saopćenju Uprave KK”Promo”Donji Vakuf. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Peljto sa 19 i Fazlić sa 15 poena. U ekipi „Proma“ Arijan Radan postigao je 20, Mersudin Kurić 11, Ranko Križanović i Kenan Kalamujić po 9, Haris Ćurevac 7, Mario Blaškan i Dženan Japalak po 6, te Selmir Mulasmaić 2 poena. Bila je to još jedna uzbudljiva utakmica u kojoj je favorizirana „Vogošća“ od početka imala prednost, koja je u nekim trenucima iznosila čak 14 poena. Ipak, u zadnjoj četvrtini „momci s Vrbasa“ pokazali su karakter i žestoko stisnuli protivnika, da bi u posljednje dvije minute ušli sa samo jednim poenom zaostatka. No, za potpuni preokret, nedostajalo je malo sreće i s dvije trojke u zadnjoj minuti, do tad neprimjetnog Džafića, „Vogošća“ odlazi na nedostižnu prednost. Bitno je naglasiti da su obje ekipe. zbog povreda, nastupile bez jako bitnih igrača, u ekipi „Vogošće“ nije igrao nekadašnji kapiten „Proma“, Nedim Mustafica, dok je u „Promu“ povredu na utakmici protiv „Travnika“ zadobio naš sadašnji kapiten, Feriz Vinčević.

KK „Promo“ zahvaljuje vjernim navijačima koji su odlučili bodriti naš tim i na ovoj gostujućoj utakmici. Narednu utakmicu igramo u „Promo areni“ u Donjem Vakufu protiv još jedne ekipe iz samog vrha A1 lige, KK „Srebrenik“. I na ovoj utakmici očekujemo veliku podršku najbolje publike na svijetu, a za njih, KK „Promo“, u saradnji sa sponzorima i prijateljima kluba, priprema i nova iznenađenja.

izvor fotografije:KKPromo