(VIDEO) MNK Radnik 2022 u sjajnoj utakmici poražen jednim golom razlike od MNK Bubamara iz Cazina

0
437

Više od 500 gledalaca je noćaš u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu prisustvovalo istinskom malonogomentnom spektaklu: U sklopu trećeg kola Prve malonogometne lige FBiH, domaća ekipa je derbiju kola ugostila ekipu MNK Bubamara iz Cazina i upisala poraz u posljednjim sekundama utakmice.

Donjovakufljani su u ovu utakmicu ušli s dvije pobjede iz isto toliko utakmica, baš kao i gostujuća ekipa koja je prošle godine igrala finale Playoffa za ulazak u Premier ligu BiH.

Domaći momci su sjajno otvorili utakmicu i već u prvim minutama došli do vodstva nakon dosuđenog penala koji je u gol pretvorio Tarik Turkur. Nekoliko minuta kasnije, isti igrač pogađa za 2:0.

Nakon toga, gosti preuzimaju inicijativu pokušavajući da dođu do izjednačenja, dok su se domaći bazirali na kontranapade i preskakanje igre. Ipak, napori gostiju su urodili plodom i prvo postižu gol za smanjenje vodstva, a nekoliko minuta kasnije dolaze do poravnanja.

Međutim, domaći ponovo podiži nivo igre i dolaze do novog vodstva. Ammar Smajić je sjajno primio jednu loptu na pet metara od protivničkog gola, zagradio se i pogodio iz okreta za 3:2. Ovaj pogodak je domaćinu dao krila i nošeni podrškom mnogobrojne publike na tribinama dolaze i do četvrtog gola.

Hakija Mešan je izbio ispred protivničkog golmana i nakon neuspjelog prvog pokušaja, vlastiti odbijanac posprema u gol za 4:2.

Ubrzo nakon toga, Šerif Silajdžija nakon rutinske kontre postiže još jedan pogodak za MNK Radnik 2022.

Rezultatom 5:2 se i otišlo na desetominutnu pauzu.  Nakon pauze, Cazinjani preuzimaju kontrolu nad utakmicom i stvaraju nekoliko sjajnih prilika, ali golman Asmir Draginović brani par teških udaraca, dok domaći svoju igru baziraju na kontranapadima.

Tada naše momke počinje stizati umor i pad koncentracije. Trener Redžović je u tim trenucima često vršio izmjene pokušavajući odmoriti glavne igrače, što gosti koriste i dolaze do svog trećeg pogotka.

Ipak, kapiten Radnika Sanel Kovač svojim pogotkom ponovo uspijeva vratiti prednost na tri gola razlike (6:3). U tim trenucima se činilo da će domaći nošeni publikom s tribina uspjeti izboriti pobjedu, ali Cazinjani se ne predaju i postižu tri gola u nizu za potpuno poravnanje (6:6).Imali su naši momci priliku da još jednom dođu u vodstvo, ali je gostujući golman odbranio udarac Hakije Mešana.Gosti uvode u petog igrača u polje i 20 sekundi prije kraja dolaze do potpunog preokreta.Imali su igrači Radnika i šansu za izjednačenje, ali je Tarik Tautkur tri sekunde prije kraja pogodio stativu.

Na kraju im je ostalo samo da sportski priznaju poraz i čestitaju pritvniku.

MNK Radnik je i pored današnjeg poraza ostvario sjajan start u debitantskoj sezoni koja će prij svega poslužiti kao prilika da se afirmiše nekoliko mladih igrača koji bi u narednim sezonama mogli biti nositelji igre.