Veterani FK Radnik 1927 ugostili sportske prijatelje iz NK NUR Zagreb

Danas je u Sportskoj dvorani Donji Vakuf realizovan još jedan u nizu sportski događaj povodom 14. septembra – Dana općine Donji Vakuf. Naime Veterani FK Radnik Donji Vakuf 1927 ugostili su u revijalnoj utakmici svoje sportske prijatelje iz NK NUR Zagreb.

Nakon intoniranja himne Bosne i Hercegovine prvi se obratio član Veterana FK Radnik Donji Vakuf 1927 Mirnes Čizmić koji se zahvalio gostima iz Zagreba na dolasku, te je poželio svima kvalitetnu i korektnu igru.

Također prisutnima se obratio i Amir ef. Čavak glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Donji Vakuf koji je izrazio zadovoljstvo što ekipa NK NUR Zagreb već drugi put dolazi u naš grad što pokazuje da se radi o pravom prijateljstvu.

Domaćini i gosti su pred početak utakmice razmijenili i poklone, a kratko se obratio i predstavnik NK NUR Zagreb Husein Šabić koji se zahvalio na srdačnom dočeku koji su im priredili naši sugrađani i nada se da će i Veterani FK Radnik Donji Vakuf 1927 uskoro posjetiti Zagreb kako bi odigrali revijalnu utakmicu.

Sa završetkom obraćanja i razmjenom poklona pristupilo se igri koja je od samog početka bila veoma napeta i neizvijesna. Nešto bolju realizaciju u početku pokazuju domaćini i upisuju rezultat 2:0 na poluvremenu.

Iako rezultat nije u prvom planu u utakmicama ovog karaktera gosti iz Zagreba su u drugom poluvremenu ipak pružili kvalitetan otpor. U par prilika testirali su domaćeg golmana, što je rezultiralo i postignutim golom na samom početku drugog dijela utakmice.

Domaćini su se do kraja bolje organizovali i priveli utakmicu kraju rezultatom 3:1.