Velika pobjeda Željezničara u Širokom Brijegu za povratak na prvo mjesto

0
49

Nogometaši Željezničara pobijedili su na Pecari u okviru sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0 te su se tako iskupili za iznenađujući poraz u prošlom kolu na svom terenu od Mladosti.

Domaći su već u trećoj minuti imali odličnu priliku kada je Jurilj glavom promašio dobar ubačaj. Nastavilo se igrati ofanzivno s obje strane s tim da je Široki imao inicijativu i dosta više pokušaja za postizanje gola.

Sve do odlaska na odmor domaći su dominirali i napadali svim silama u želji da dođu do vodstva, ali je odbrana Željezničara na čelu s Fejzićem uspjela ostaviti mrežu netaknutom.

Nakon nešto sporijeg početka drugog poluvremena, Plavi su u 62. minuti dobili priliku da dođu u vodstvo budući da im je dosuđen penal nakon što je Obšivač laktom udario Mujezinovića. Međutim, Miškić je sjajno odbranio mlak udarac Lendrića pa se rezultat u tom trenutku nije mijenjao.

Osam minuta kasnije, nakon daleko bolje igre u drugom poluvremenu, Željezničar je došao u vodstvo. Mujezinović je povukao loptu i odlično s nekih 20 metara pogodio za 0:1. Ovo je Mujezinoviću bio već peti pogodak u sezoni.

Pokušavao je Široki do kraja meča da dođe barem do boda, ali su izabranici Amara Osima izdržali sve nalete te su ostvarili petu pobjedu u sezoni.

Željezničar je trijumfom u Širokom prestigao Sarajevo i vratio se na prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH s jednim bodom prednosti u odnosu na Bordo tim. S druge strane, Široki je ostao na četvrtoj poziciji.