Velika pobjeda KK “Promo” u Konjicu

0
170

Jučer, 2. marta  u Konjicu je odigran susret 16. kola A1 košarkaške lige između KK „Konjic“ i KK „Promo“ Donji Vakuf u kojem su Donjovakufljani ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 58:80 (20:16; 9:29; 10:19; 19:16). Iako i dalje bez povrijeđenog startera Alkića, „Promo“ je u ovoj utakmici pokazao da se s pravom nalazi na samom vrhu tabele. Domaća ekipa bila je ravnopravan protivnik samo u prvom periodu. Nakon vodstva „Proma“ 10:13, napravili su i uspješnu seriju od 10:0, no trojka Džihana u zadnjem napadu tog perioda spušta prednost “Konjica” na podnošljivih 20:16. U nastavku, posebno u furioznoj drugoj četvrtini, na terenu je postojala samo jedna ekipa – „Momci s Vrbasa“. Angažirana odbrana limitirala je inače odlične šutere Konjičana na svega 19 poena u drugom i trećem periodu. S druge strane, u napadačkom dijelu nezaustavljivi su bili Mustafica, Džihan i Peljto. U posljednji period „Promo“ ulazi sa ogromnih +25 na svom kontu i već u prvoj minuti tog perioda prednost raste na +30. Do kraja je ekipa rutinski sačuvala stečenu prednost i zasluženo slavila pobjedu za ostanak na prvom mjestu A1 lige. U finišu susreta trener Srna dao je priliku i mladićima iz naše kadetske i juniorske selekcije.
Kako je dobro odigrala ekipa „Proma“ u odbrani najbolje govori podatak da je najefikasniji igrač u ekipi „Konjica“ bio Faris Smajlović sa 10 poena, a pratili su ga Amir Dovadžija i Haris Hrgić sa po 9, te Faruk Kalamujić sa 8 poena. Fenomenalnu utakmicu odigrao je kapiten „Proma“, Nedim Mustafica, sa 25 poena i 17 skokova, Dinko Peljto postigao je 19, Admir Džihan 17, Ismail Hodžić 6, Mahir Ferhatbegović i Rijad Smajlović po 4, Damir Kasun 3 i Strahinja Jovanović 2 poena. Bila je ovo i posljednja utakmica trenera Bakira Srne na klupi „Proma“, a kako je počeo, tako je i završio – pobjedom. U 16 utakmica pod njegovim vodstvom ostvarili smo skor od 11 pobjeda i 5 poraza, te se nalazimo na prvom mjestu prvenstvene tablice. Još jednom zahvaljujemo našem Baketu na svemu što je uradio za klub i želimo mu mnogo sreće i uspjeha u budućnosti.
Do kraja prvenstva ostalo je još šest kola u kojima „Promo“ očekuju utakmice sa pet izravnih konkurenata za plasman u play off. Već za sedmicu dana igra se veliki derbi u „Promo areni“ u Donjem Vakufu protiv ekipe „IBU Spartans“ iz Živinica, jedine ekipe koja ima identičan skor (11/6) kao i „Promo“ u dosadašnjem dijelu prvenstva. Vjerujemo da, uz podršku najboljih navijača na svijetu, možemo do nove velike pobjede, kojom bismo već jednom nogom bili u završnom doigravanju A1 lige.

izvor: KK”Promo” Donji Vakuf / fb