Večeras završnica manifestacije ” U susret proljeću”

JU Centar za kulturu, informisanje i sport Donji Vakuf, tradicionalno organizuje kulturnu manifestaciju ” U susret proljeću”. Koncertom KUD “Nakib Abdagić Kiban”, počela je ovogodišnja manifestacija, a tokom proteklih dana predstavili su se i mališani JU “Dječiji vrtić” , te  donjovakufski srednjoškolci kroz takmičenje u dramskim minijaturama.

Završnica manifestacije ” U susret proljeću”  planirana je za nedjelju, 27. aprila od 18.00 sati, kada će svoje nastupe na pozornici Doma kulture imati, članovi Dječijeg pozorišta Donji Vakuf, Gradske biblioteke JU Centar za kulturu, informisanje i sport , te polaznici Muzičke škole Bugojno – odjeljenje Donji Vakuf.

Tradicionala kulturna manifestacija ” U susret proljeću”, održava se pod pokroviteljstvom Ministarstva obrazovanja, mladih, nauke, kulture i sporta SBK.

U sklopu manifestacije “U susret proljeću” , Dječije pozorište Donji Vakuf će prikazati prvu premijeru predstave najmlađe grupe pod nazivom ” PROLJETNA SJETVA “.
“Naši malci su spremni da pričaju o problemu upotrebe pesticida, a vi dođite da vidite riješenje koje su smislili za spas svijeta ❤️ – ističu iz Dječijeg pozorišta Donji Vakuf.
U okviru nedjeljnog programa imat ćete priliku da uživate u književnoj i muzičkoj večeri koju su pripremili članovi Gradska Biblioteka Donji Vakuf i polaznici Muzičke škole Bugojno- odjeljenje Donji Vakuf, a sve skupa će da bude jedna prelijepa priča. Jer… proljeće.
Dobro nam došli !
U predstavi igraju : Azur Đulović, Aziz Zahirović, Kerim Agić, Kerim Hadžiavdić, Vedad Merdžan, Vedad Hadžić, Ajdin Džihan ( gornji red )
Nađa Čavak, Majra Rujanac, Elma Plivčić, Džemila Karahodžić ( donji red )
Čiko s pesticidima : Azra Opardija
Tekst i režija : Zina Šahović-Kulašin
Facebook
Twitter
X
WhatsApp
Telegram
Email
Print