Radio Donji Vakuf

Facebook
X
WhatsApp
Email

Večeras zatvaranje Zimskih olimpijskih igara 2026

Nakon dosta uzbuđenja, vrhunskih nastupa, te zimske čarolije, večeras se svečanom ceremonijom u Veroni, zatvaraju Zimske olimpijske igare 2026. godine.

U antičkoj rimskoj areni gledat ćemo 1500 sportista, koji će slaviti zatvaranje zimskih Igara.

Proslavljeni baletni umjetnik Roberto Bolle ovih dana u strogoj tajnosti u Areni di Verona priprema nastup za ceremoniju zatvaranja, zajedno s približno 350 volontera.

Uz Bollea, u programu će učestvovati i neka od najpoznatijih italijanskih imena sa muzičke scene. Među glavnim zvijezdama su pjevač Achille Lauro i DJ Gabry Ponte, čiji su hitovi već tokom sedmice odjekivali Arenom tokom proba.

Arena u Veroni bit će domaćin otvaranja Paraolimpijskih igara koje počinju 6. marta i završavaju 15. marta.

Najtrofejnija nacija Zimskih igara u Milanu i Cortini d'Ampezzo su Norvežani koji su osvojili 40 medalja. 18 zlatnih, te po 11 srebrenih i bronzanih medalja.

Slijede Sjedinjene Američke Države sa 32 medalje (11 zlatnih, 12 srebrenih i 9 bronzanih), a treće mjesto pripada Nizozemcima uz 20 medalja (10 zlatnih, 7 srebrenih i 9 bronzanih).

Johannes Klaebo je ubjedljivo prvo ime ovih Igara, jer je osvojio čak šest zlatnih medalja.

Izvor: N1