Večeras se igraju dvije revanš utakmice osmine finala fudbalske Lige prvaka.

0
64

Večeras se igraju dvije revanš utakmice osmine finala fudbalske Lige prvaka. Juventus će u Torinu dočekati madridski Atletiko (Atletico), dok će Mančester Siti (Manchester City) biti domaćin ekipi Šalkea (Schalke).

Prednost uoči revanša imaju Atletiko Madrid i Mančester Siti.

Atletiko je u prvom susretu savladao Juventus 2:0 golovima u drugom poluvremenu, a strijelci su bili štoperi Himenez (Gimenez) u 78. i Godin u 83. minuti.

Prethodno je u 69. minuti poništen pogodak fudbalera Atletika Alvara Morate, nakon intervencije VAR tehnologije.

Trener Juventusa Masimilijano Alegri (Massimiliano Allegri) neće moći računati na Daglasa Kostu (Douglas Costa) koji se jučer povrijedio na treningu, a od ranije su van stroja Kedira (Sami Khedira), De Šiljo (Mattia De Sciglio), Barzalji (Andrea Barzagli) i Kvadrado (Juan Cuadrado), dok je Aleks (Alex) Sandro suspendovan.

Očekuje se da će “Stara dama” zaigrati u formaciji 3-5-2 gdje bi svoje mjesto u prvih jedanaest trebao naći i bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Mančester Siti je u prvom meču u Gelzenkirhenu (Gelsenkirchen) slavio pobjedu nad Šalkeom 3:2.

Englezi su poveli golom Aguera u 18. minuti. Šalke je u završnici prvog dijela okrenuo rezultat golovima s bijele tačke, a oba je realizirao Nabil Bentaleb, u 38. i 45. minuti.

U 68. minuti Otamendi je dobio drugi žuti karton i morao je ranije napustiti teren, ali su fudbaleri Pepa Gvardiole (Guardiola) sa igračem manje uspjeli napraviti preokret. Prvo su izjednačili sjajnim golom Leroja (Leroy) Sanea iz slobodnog udarca u 85. minuti, da bi u 90. minuti Rahim (Raheem) Sterling pogodio za 3:2 i veliko slavlje “Građana” na Veltins Areni.

Plasman u četvrtfinale do sada su izborili Ajaks (Ajax), Totenhem (Tottenham), Mančester Junajted ( Manchester United) i Porto.

Sve utakmice osmine finala Lige prvaka počinju u 21 sat.