Ubjedljiva pobjeda donjovakufskih rukometaša protiv Veleža

0
163

U okviru 6.kola Prve rukometne lige Federacije Bosne i Hercegovine, jučer u Sportskoj dvorani Donji Vakuf odigrana je utakmica između RK Donji Vakuf i RK Velež Mostar u kojoj su Donjovakufljani ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 29:23.

Prvo poluvrijeme utakmice bilo je dosta zanimljivo i napeto, jer su se nizale prilike s obje strane i rezultat je bio neizvjestan. Na odmor se otišlo sa izjednačenim rezultatom 11:11.
U nastavku drugog poluvremena Donjovakufljani su ubacili u veću brzinu i povećali rezultatsku prednost, pa su tako priliku za igru dobili i mlađi članovi ekipe.

Najveće glavobolje gostujućoj ekipi RK Velež zadali su Suad Huskić koji je postigao čak 10 golova i Amir Došić sa 7 postignutih golova, te su tako vodili svoju, ekipu do pobjede, a najbolji strijelac u redovima RK Velež sa 9 pogodaka bio je Amar Klisura.

Sljedeći vikend ekipu RK Donji Vakuf očekuje gostovanje u Ljubuškom.