Zbog pandemije koronavirusa šetnja je pomjerena za vrijeme kada situacija bude pogodna, no organizatori su željeli različitim uličnim akcijama i online govorima ipak da nastave borbu protiv diskriminacije i ove godine te da pokažu da su oni tu i da su obespravljeni.
Manja grupa LGBTI+ aktivista se okupila iza Historijskog muzeja sa zastavama i parolama, u blizini Vilsonovog šetališta, što vjerovatno iz sigurnosnih razloga nije bilo ranije najavljeno javnosti.
U tom dijelu grada su prisutne jake sigurnosne snage, veliki broj policijskih vozila se nalazio na šetalištu i kod Historijskog muzeja gdje je zabranjeno kretanje svima koji nisu učesnici povorke.
Ove godine su se organizatori najviše usmjerili na online obilježavanje s obzirom na to da se epidemija u BiH ne smiruje i nema realnih uslova za sigurno održavanje aktivnosti podrške ovoj populaciji.
Niz priča je predstavljeno na Facebook stranici Bh. povorka ponosa, a za sutra je najavljen i online program s početkom u 12 sati.
Organizatori su kazali da će povorku ponavljati svake godine dok ne dobiju ono što zaslužuju, a to su “ista prava i ravnopravan suživot sa svim građanima i građankama”.