Težak poraz “Proma” u Trebinju

0
111
U nedjelju, 24. oktobra, u Trebinju je odigran susret 4. kola Prvenstva BiH za košarkaše između domaćeg „Leotara“ i „Proma“ iz Donjeg Vakufa, u kojoj su Trebinjci zasluženo slavili rezultatom 102:73 (22:25; 20:6; 27:26; 33:16).
„Promo“ je bio ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist. Od početka drugog perioda domaći su zaigrali snažnu odbranu i već u toj dionici igre limitirali ekipu „Proma“ na svega 6 poena u deset minuta.
U trećoj četvrtini ponovo izjednačena borba, u kojoj „Leotar“ održava prednost, te i taj period dobija minimalnom razlikom.
Početkom zadnjeg perioda „Promo“ u nekoliko navrata uspijeva smanjiti razliku ispod 10 poena, ali fantastičan šut domaćh za tri poena ubrzo donosi „Leotaru“ nedostižnu prednost.
Igra „Proma“ raspala se potpuno na pet minuta do kraja, što je utakmicu odvelo u uvjerljivu pobjedu Trebinjaca, koji su zadnji period dobili sa ogromnih 17 razlike (33:16). Utakmicu je obilježilo jako puno šuteva za tri poena. Domaći su ubacili 15 trojki iz 32 pokušaja (46 % uspješnosti).
S druge strane i „Promo“ je imao jako dobar šut za tri, sa 13 ubačenih trojki iz 29 pokušaja (44 % uspješnoti). „Leotar“ je imao čak 14 skokova više 41:27, što im je uz duplo manje izgubljenih lopti, donijelo mnogo veći broj napada i, u konačnici, pravu katastrofu „Proma“. Najefikasniji igrač utakmice bio je Stefan Mijović sa 29 poena, odlični su bili i braća Đurasović, Božo sa 20 i Nikola sa 14 poena, dok je Stefan Raičković ubacio 12 poena.
U ekipi „Proma“ CJ Wilson dao je 21 poen, Mickey Mitchel 19, Admir Džihan 12, Nedim Mustafica 10, Miloš Kostić 5, Berin Gudić 4 i Željko Klještan 2 poena. Sve u svemu, premalo raspoloženih igrača u napadu da bi se ravnopravno nosili sa odličnom ekipom „Leotara“.
„Momci s Vrbasa“ danas nisu imali svoj dan. Nakon jako dobre igre u prva tri kola, ostvarene dvije domaće pobjede i tijesan poraz u Mostaru protiv „Zrinjskog“, ekipa večeras nije ličila na sebe.
Da li zbog dugog i napornog puta ili zbog opuštanja poslije relativno lake pobjede u prošlom kolu, uglavnom izabranici trenera Ninića nisu bili na nivou na koji su nas već navikli. No, bilo je i ranije takvih utakmica u kojima ekipa naglo padne, ali se vrlo brzo i vrati u pravi ritam.
Priliku da poprave utisak imat će naredne subote kada u Donjem Vakufu gostuje „Borac“ iz Banja Luke. Vjerujemo da će na svom parketu „Momci s Vrbasa“ ponovo zaigrati kako znaju i nastaviti niz bez poraza u „Promo areni“.