Težak poraz “Proma” u Banja Luci

0
108
U nedjelju, 14. februara, u Banjaluci je odigrana zaostala utakmica 18. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Borac Banja Luka i KK Promo Donji Vakuf. Susret, koji je cijelim svojim tokom bio lišen rezultatske neizvjesnosti, zasluženo su pobijedili domaći košarkaši rezultatom 83:53 (18:8; 25:8; 21:18; 19:19). Utakmica je praktično riješena već u prvom poluvremenu koje Borac dobija sa ogromnih 27 poena razlike, bilo je 43:16. Nevjerovatno loš napadački učinak Proma, sa svega 8 poena po četvrtini, bilo je vjerovatno najlošije poluvrijeme koje su Donjovakufljani odigrali u posljednjih nekoliko godina u bilo kojem rangu takmičenja. U svim segmentima igre Banjalučani su bili daleko bolji, brži, viši, precizniji.
U drugom poluvremenu Promo i dalje daleko od kvalitetne igre. Najbolji igrač utakmice bio je sjajni Nikola Tanasković sa 23 poena i 10 skokova, a u ekipi Borca istakli su se još Draško Knežević sa 10 i Hayden Leskault sa 9 poena. Za Promo, CJ Wilson i Miloš Kostić dali su po 10 poena, Berin Gudić 8, Antonio Wade i Admir Džihan po 6, Nedim Mustafica 5, Ibrahim Mulaomerović 4, te Dino Alkić i Mensur Čavak po 2 poena.
Teško je naći bilo kakav razlog zašto Momci s Vrbasa u ovoj utakmici nisu uopće ličili na organizovanu košarkašku ekipu, ali svakako da se mora raditi da se ovakva igra, u kojoj su svi bili daleko ispod svog nivoa, više nikad ne ponovi. Jedino vrijedno pomena iz ove utakmice je da je naš šesnaestogodišnjak, Mensur Čavak, upisao svoje prve poene u seniorskoj košarci, te jedini zaslužuje čestitku za viđeno. Nasa ekipa nastavlja prvenstvo tek 10.03.2021 kod nasih sportskih prijatelja