Švedska u uzbudljivoj završnici bolja od BiH

0
78

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je poražena od selekcije Švedske rezultatom 81:73 (20:23,18:15, 17:23, 26:12). Na taj način bh. tim porazom je počeo pretkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. godine.

Utakmica se igrala u Norrkopingu, a izabranici Duška Vujoševića težili su da ostvare trijumf koji bi im donio dosta optimizma i samopouzdanja pred nastavak pretkvalifikacija. Ipak, nisu uspjeli. Podmlađeni i neiskusni bh. tim pružio je dobar otpor favorizovanim Šveđanima.

Domaći bolje otvaraju prvu četvrtinu, poveli su 7:2. No, polovinom prve dionice bh. tim je preokrenuo na 10:9. Do kraja prve četvrtine vodila se velika borba na parketu. Rezultat je bio izjednačen, a nakon 10 minuta igre bilo je 20:23.

Raspoloženi Džanan Musa je pogodio za tri poena u posljednjoj sekundi za prednost BiH. Izabranici Duška Vujoševića, kako je i najavljeno, igrali su do krajnjih granica svojih mogućnosti.

izvor:Klix.ba