Švedska pobijedila Slovačku i napravila veliki korak ka osmini finala

0
41

Nogometna reprezentacija Švedske pobijedila je Slovačku rezultatom 1:0, u okviru 2. kola grupe E Evropskog prvenstva. Meč je odigran u Sankt Peterburgu i ponudio je slabu utakmicu u prvom i dosta bolju u drugom poluvremenu.

Prvih 45 minuta gotovo je u potpunosti prošlo u nezanimljvoj igri između dva šesnaesterca, bez izrazitih šansi, a tek su Šveđani imali jedan pokušaj u okvir gola.

Ipak, nastavak je protekao u mnogo boljoj igri Švedske, ali prvi su prijetili Slovaci. U 50. minuti Duda je šutirao iz dobre pozicije sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad prečke.

Švedi su uzvratili u 60. minuti kada je glavom šutirao Augustinsson, ali Dubravka je sjajno odbranio. Nakon kornera odličnu priliku imao je i Danielson, ali je njegov šut otišao iznad prečke

U 67. minuti Isak je iz blizine šutirao glavom, ali lopta je otišla malo iznad gola. Isti igrač je izveo pravu minijaturu u 71. minuti, ali nije imao sreće da postigne gol. Mladi napadač je prvo predriblao nekoliko slovačkih nogometaša, a na kraju je uputio prizeman udarac. Ipak, golman Dubravka je bio priseban.

Konačno, Švedska je povela u 77. minuti nakon penala. Nakon sjanog prodora golman Dubravka je srušio Quaisona, a s bijele tačke bio je siguran Forsberg za 1:0 i važan trijum Šveđana koji ih je dodatno približio prolazu u osminu finala.

Švedska će u posljednjem kolu igrati protiv Poljske i za prolaz će im vjerovatno biti dovoljan i remi, dok će Slovaci odmjeriti snage sa Špancima.