“Sparsi” pregazili “Promo” u drugom poluvremenu

0
272

U nedjelju, 14. decembra, u Donjem Vakufu odigran je susret 10. kola Lige 12 BiH za košarkaše između KK “Promo” i KK “Spars” Sarajevo kojoj su zasluženo slavili gosti rezultatom 54:66 (21:11; 11:17; 17:22; 5:16).

Donjovakufljani su bili ravnopravan rival favoriziranom protivniku samo u prvom poluvremenu. Prvu četvrtinu “Promo” dobija rezultatom 21:11. No, tada najbolja odbrana lige počinje dolaziti na svoje. Kako je utakmica odmicala, igrači “Proma” se sve više muče u napadu, da bi u zadnjem periodu uspjeli postići svega 5 poena.

Prednost stečenu u prvom periodu “Promo” će konačno izgubiti na kraju treće četvrtine, kada Buza u zadnjoj sekundi pogađa za prvo minimalno vodstvo “Sparsa” (49:50), još od samog početka, kafa su vodili 5:6. U zadnjoj četvrtini “Promo” bukvalno “maši sve”. Vanjski šut nikakav, slobodna bacanja očajna (na kraju 11:23). S druge strane, ekipa “Sparsa” također ne briljira u napadu, ali sve što promaše uspijevaju “naraditi” u odbrani.

Na pet minuta do kraja kod igrača “Proma” mogla se primjetiti nemoć i totalno odsustvo koncentracije koju je totalno uništila rastrčana ekipa iz Sarajeva.

Najbolji igrač utakmice bio je Kenan Kamenjak sa double-double učinkom, 14 poena i 11 skokova, dok su Nedim Buza i Enis Memić postigli po 10 poena. U “Promu” jedini dvocifren bio je Erwin Carlbe Lee Sa 15 poena, Nedim Mustafica dao je 9, Sedin Karavdić 7, Alija Islamović 6, Milorad Sedlarević i Prince Orizu po 5, Damir Kasun 3, Dino Alkić 2, te Admir Džihan i Imran Fazlić po 1 poen.

Nakon što su, u prošlom kolu, “Momci s Vrbasa” odigrali vjerovatno najljepšu utakmicu u Trebinju, koju je “Leotar” dobio nakon dva produžetka, u ovom kolu odigrana je i “najružnija” moguća utakmica za gledanje. Ekipa “Sparsa” uspjela je nametnuti svoj stil igre, sa jako malo poena i mnogo grešaka s obje strane, a takve utakmice oni, po pravilu, dobijaju.

Priliku za novu pobjedu “Momci s Vrbasa” teško će moći tražiti u narednom kolu, kada gostuju u Laktašima, najboljoj ekipi lige, KK “Igokea”. Serija teških utakmica nastavlja se u Bratuncu, a zatim, početkom Nove godine, u Donji Vakuf dolazi tuzlanska “Sloboda”. Poželimo našim momcima da što prije prebole nesretni poraz u Trebinju i ovu jako lošu partiju protiv “Sparsa”, te da se što prije vrate na pobjednički kolosijek.