Sjajna partija Teletovića u pobjedi Netsa nad Maccabijem

0
63

Košarkaši Brooklyn Netsa su, rezultatom 111:94, savladali Maccabi Tel Aviv u prijateljskom susretu koji je odigran u Barclays Centru.

Netsi se pripremaju za novu NBA sezonu, koja starta krajem ovog mjeseca, a večerašnji sparing partner bio im je izraelski klub. Očekivano su Netsi slavili uvjerljivu pobjedu.

Već u prvim minutama je bilo jasno ko će na kraju izaći kao pobjednik, mada je zaista bilo teško očekivati bilo kakav ishod od onog očekivanog – pobjede Brooklyna. Nakon samo tri minute igre domaći su vodili 12:2. Na kraju prve četvrtine imali su 31:22 vodstvo.

Ipak, Maccabi dobro otvara drugu dionicu i dolazi na minus jedan (30:31). Dobro su se Izraelci držali tijekom druge četvrtine, ali je Brooklyn na odmor ipak otišao sa pristojnih 12 poena prednosti (59:47).

Ni u trećoj dionici gosti nisu uspjeli da na bilo koji način ugroze vodstvo Netsa i vrate neizvjesnost utakmici. Mirno su Netsi održavali svoju prednost. U zadnjih 12 minuta ušlo se pri rezultatu 88:69.  Posljednja četvrtina je jedina u kojoj su slavili gosti, ali konačan rezultat glasio je 111:94 u korist Netsa.

Naš kapiten Mirza Teletović imao je dobro izdanje. Ubacio je 13 poena uz osam skokova i jednu asistenciju. Najefikasniji kod Netsa bio je Brook Lopez sa 20 poena i pet skokova, Deron Williams je ubacio 17 uz sedam asistencija, a Joe Johnson 14.

Jeremy Pargo je predvodio Maccabi sa 27 poena, dok je Brian Randle pridodao 16.

/izvor:sportsport.ba/