“Široki” ponovo prejak za “Promo”

0
146

U okviru 18.kola Lige 12 BiH, košarkaši KK Promo večeras su upisali poraz u susretu sa ekipom HKK Široki.

“Momci s Vrbasa” bilo su dominantni u prvoj četvrtini u kojoj su u nekoliko navrata i vodili. Međutim, košarkaši Širokog uskoro se vraćaju, i kroz nekoliko brzih akcija,trojki i jakih odbrana imaju sigurno vodstvo.

Na prvo poluvrijeme otišlo se s rezultatom 52:36.

I u drugom poluvremenu, košarkaši Širokog pokazuju zašto su Prvaci BiH. Ali, donjovakufski košarkaši u posljednjoj četvrtini se bude, daju sve od sebe, i s nekoliko dobrih trica, uspijevaju smanjiti razliku.

Nažalost, “Promo” je ponovo poražen u susretu sa ekipom HKK Široki, rezultatom 94:83.

Pred trenerom Kenanom Jugom i donjovakufskim košarkašima je težak period u borbi za opstanak u elitnom takmičenju najboljih.

Zanimljivo je da su i u ovoj utakmici naši košarkaši imali najglasniju podršku s tribina dvorane na Pecari. “Žuti tornado” neumorno je bodrio “Momke s Vrbasa”.