Senzacionalna pobjeda KK Promo protiv košarkaša Slobode

0
126

U subotu, 20. marta, u Tuzli je odigrana utakmica 22. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Sloboda i KK Promo Donji Vakuf, u kojoj su Momci s Vrbasa došli do velike pobjede rezultatom 81:85 (16:23; 13:24; 29:18; 23:20). Tuzlaci su, nakon serije dobrih rezultata i sa jačim i širim rosterom, bili veliki favoriti u ovom susretu, ali to je trebalo tek dokazati na terenu. Čini se da je ekipa Damira Mulaomerovića malo potcijenila Promo, što su igrači iz Donjeg Vakufa odlično iskoristili. Domaći su vodili samo nakon prve četiri minute, bilo je 14:12, a onda serija Proma od 11:0. Do kraja poluvremena ista slika, Sloboda uglavnom maši u napadu, a Promo strpljivom igrom dolazi do sve veće prednosti, koja pri odlasku na odmor iznosi 18 poena (29:47). U trećoj četvrtini Sloboda je zaigrala mnogo bolje, dozvolivši Promu svega pet poena na polovini ovog perioda igre. Spuštaju zaostatak na svega 5 poena, ali se Promo ipak vraća i u zadnjih deset minuta ulazi sa 10 poena viška. U zadnjem periodu još veći pritisak domaće ekipe koja stiže na samo minus 2 (70:72). Ipak, Promo se ponovo odvaja, a u samom finišu Sloboda maši dva napada na minus 4, nakon kojih Promo stvara odlučujuću, pokazalo se nedostižnu prednost. Trojka Stringa sa zvukom sirene samo je ublažila poraz Tuzlaka. Upravo Darrion Strong bio je najbolji igrač Slobode sa 28 poena, a dvocifreni su bili i Fahrudin Manjgafić, Đorđe Lelić i Milan Munižaba, svi sa 10 poena. Sjajnu partiju u ekipi Proma pružio je Milan Škundrić sa double-double učinkom od 27 poena i 10 skokova, kapiten Nedim Mustafica dao je 21 (7 skokova), CJ Wilson 12 (7 asistencija), Ibrahim Mulaomerović 8, Antonio Wade, Berin Gudić i Miloš Kostić po 4, Admir Džihan 3 i Dino Alkić 2 poena. Dakle, svih deset igrača koji su nastupili u ovoj utakmici dali su poene, a kompletan tim djelovao je jako dobro i u odbrani i u napadu, što je rezultiralo zasluženom jednom od najljepših pobjeda u najvišem rangu takmičenja.
Svakako da je tokom duge i isprekidane sezone bilo lošijih i boljih partija. Sigurni smo da su se prikazanom igrom i pobjedom u Mejdanu Momci s Vrbasa iskupili za sve eventualne ranije kikseve. Do kraja sezone ostalo nam je još pet utakmica, krajnji cilj, opstanak u društvu najboljih, skoro da je i teoretski osiguran. Ostaje žal što ovu našu jako dobru sezonu nisu mogli u dvorani pratiti naši navijači, naš Žuti tornado. Ali, upravo zbog njih, zbog toga što zaslužuju da ponovo gledaju prvoligaške utakmice u Promo areni, dali smo sve od sebe da im to i omogućimo. Našem Žutom tornadu posvećujemo i ovu pobjedu.