Rukometaši Donjeg Vakufa ostvarili pobjedu protiv ekipe RK Međugorje

0
163

U okviru 2.kola Prve rukometne lige Federacije Bosne i Hercegovine, sinoć je u  Čitluku odigrana utakmica između HRK Međugorje i RK Donji Vakuf u kojem su Donjovakufljani ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 22:30.

Tokom prvog dijela utakmice igralo se gol za gol, igra je bila ujednačena. Na kraju prvog poluvremena ekipe su otišle na pauzu sa izjednačenim rezutatom 12:12.

U drugom poluvremenu rukometaši Donjeg Vakufa odigrali su nešto bolje i došli do prednosti koju su sačuvali do kraja utakmice, koja je na kraju završila rezultatom 22:30.

Najbolji strijelac u redovima HRK Međugorje sa 6 postignutih pogodaka bio su Ivan Šego, a gol manje imao je Matej Beljo.

Rukometaše Donjeg Vakufa do pobjede su predvodili Suad Huskić sa 12 i Amir Došić sa 5 postignutih pogodaka.

HRK Međugorje: Stojić 2, Krasić, Šego, Cvitić, Rozić 4, Čilić, Knezović 1, Beljo 5, Vučić, Martinović 2, Brabarić 1, Ostojić, Rozić, Prusina.

Trener: Dragan Ćavar

RK Donji Vakuf: Duvnjak 3, Verem 4, Alkić, Đikić 3, Čaluk, Došić 5, Škiljan, Huber, Mešan, Kovač 1, Kero 3, Huskić 12.

Trener: Ademir Fazlagić.

Iako je utakmicu obilježila velika borbenost obje ekipe, mora se istaći da je sve proteklo u fer sportskoj atmosferi.

Narednog vikenda Donjovakufljani će ugostit ekipu RK Jajca u Gradskoj sportskoj dvorani Donji Vakuf.

Izvor: FB stranica RK Donji Vakuf