Rukometaši BiH poraženi od Njemačke

0
57

Rukometna reprezentacija BiH poražena je od Njemačke u Bugojnu 24:25 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pa će tako bodove za odlazak na najveću evropsku rukometno smotru morati tražiti u narednoj utakmici na gostovanju protiv Austrije.

U prvom poluvremenu imali smo oscilacija, ali smo mogli biti zadovoljni onim što su naši momci prikazali.  Otvaranje nije bilo obećavajuće. Nijemci su u 6. minuti poveli sa 3:1, ali smo se uspjeli brzo vratiti.

Stisli smo dobranu i u 8. minuti imali 3:3. Igralo se gol za gol, sve do 7:7. Njemačka je brzo rješavala napade, a naši su nešto teže dolazili u priliku za gol. Ipak, imali smo egal.

Ipak, dvije brze kontre Nijemaca ponovo su gostima u 18 minuti donijele dva gola prednosti. Bilo je 7:9.

Jaka Njemačka je imala tri gola prednosti u dva navrata, a nakon 9:12 u 22. minuti, naši su zaigrali sjajno. Za tri minuta smo okrenuli i stigli do 13:12.

Do kraja poluvremena gosti su napravili 3:0, poveli sa 13:15, ali smo do kraja prvog dijela uspjeli stići na sjajnih 15:15.

Nastavak je donio igru gol za gol. Nijemci povedu, naši stignu, a onda smo golom Perića došli na 18:17, pa su sada gosti stizali.

Imali smo priliku za dva gola prednosti na 19:18, ali smo prokockali taj napad. u 40. minuti bilo je 19:19, a potom i 20:20.

Imali smo tada igrača više, ali smo lako izgubili loptu, pa onda zaslužili isključenje i napravili penal. Nijemci su opet poveli i imali još dva napada da možda tada prelome utakmicu. Njihova nespretnost i Benjamin Burić ostavili su nas u igri, onda smo u 47. minuti došli na 21:21.

Tada smo mi imali napad za vodstvo, ali su se Nijemci odbranili i u brzoj kontri došli na 21:22. U 50. minuti Nijemci su otišli na plus dva i tako je pred izabranicima Ivice Obrvana bio težak zadatak u posljednjih 10 minuta.

Nijemci su mogli i na veću razliku, a onda je Burić odbranio penal, a u narednom a napadu je na minus jedan vratio Senjamin Burić. Ostalo je još osam minuta nade da se moglo do barem boda protiv favorizirane Njemačke.

Imali smo napad za poravananje u 56. minuti, ali nismo to dobro napravili, pa su nas Nijemci kaznili. Bilo je 23:25 u 57. minuti.

Dali smo gol i osvojili loptu dvije minute prije kraja. Napad za remi. Ušlo se u posljednji minut. Prijetilo nam je pasivno i nismo pogodili.

Burić je imao 10 odbran, a Josip Perić je za nas dao šest golova.