Romi nije puno pomogao ni Džekin gol, Barca s velikom “zalihom” putuje u Rim

0
99
Edin Džeko
Edin Džeko

Barcelona je na svom Nou Campu večeras upisala ubjedljivu pobjedu nad Romom u prvom duelu četvrtfinala Lige prvaka. Katalonci su, naime, slavili rezultatom 4:1.

Otvaranje utakmice je donijelo ispitivanje snaga, da bi Luis Suarez u 7. minuti zatresao mrežu Rominog gola, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Imala je Barcelona potom još nekoliko dobrih prilika, ali je Roma dobro stajala na terenu sve do 38. minute. Daniele De Rossi je pokušao presjeći pas Andresa Inieste prema Messiju, ali je kapiten Rome to učinio na zaista nespretan način, pa je prevario svog golmana i doveo Barcu u vodstvo od 1:0.

Ubrzo je Barca stigla do drugog gola, a i pogodak za 2:0 je bio djelo fudbalera Rome. Rakitić je u 55. minuti ubacio loptu u kazneni prostor Rome, a Manolas istu pospremio u vlastitu mrežu nakon što je pokušao spriječiti Umtitija da postigne gol.

Četiri minute kasnije domaći stižu i do trećeg gola. Suarez je uputio opasan udarac, Allison sjajno odbranio, ali se Pique našao na pravom mjestu i odbijenu loptu pospremio u mrežu Rome za 3:0.

Fudbaleri Rome su u finišu prvog poluvremena tražili kazneni udarac zbog prekršaja Umtitija nad Pellegrinijem, ali se sudija nije složio sa njima, te je procijenio da je do prekršaja došlo izvan kaznenog prostora. Roma, tako, nije dobila priliku za izjednačenje, a na odmor se otišlo minimalnom prednošću Barce.

Na samom otvaranju drugog dijela Roma je imala odličnu priliku preko Perottija, ali fudbaler Vučice iz izgledne pozicije šalje loptu pored gola Barce.

Roma je u 78. minuti imala sjajnu priliku da smanji zaostatak nakon pogiravanja Ter Stegena, ali je njemački golman ipak ispravio svoju grešku i sjajno odbranio pokušaj Defrela.

Ter Stegen se istakao i minut kasnije kada je odlično intervenisao i odbranio dobar pokušaj Diega Perottija.

Period igre u kojem je uspjela organizovati nekoliko opasnih napada Roma je krunisala u 80. minuti kada se Edin Džeko sjajno snašao ispred gola Barce nakon centaršuta Perottija i u padu savladao Ter Stegena za 3:1.

Ipak, vrlo brzo Barca vraća tri gola prednosti. Igrala se 87. minuta kada je Luis Suarez savladao Allisona i postavio konačnih 4:1. Barcelona će tako s značajnom prednošću otputovati u Rim gdje će se za šest dana odigrati i revanš susret ovih rivala.