RK Donji Vakuf upisao poraz protiv ekipe Sloboda 2

0
79

Danas je u okviru 9. kola 1. lige FBiH – Sjever, RK Donji Vakuf u Sportskoj dvorani ugostio ekipu RK Sloboda 2 iz Tuzle i upisao poraz rezultatom 31:28.
Domaćini su bolje otvorili utakmicu i na početku imali vodstvo od gola razlike, ali gosti iz Tuzle hvataju priključak i prelaze u vodstvo.

Donji Vakuf je većinu prvog poluvremena imao blagi zaostatak, ali Tuzlaci su kontrolisali utakmicu, tako da se na poluvrijeme odlazi rezultatom 16:18.

Sloboda 2 u drugom poluvremenu ubacuje u brzinu više i gradi uvjerljivu prednost. Donjovakufljani kao i obično doživaljaju pad u igri na početku drugog poluvremena.

Kod domaćina, najviše pogodaka je postigao Došić ukupno 8, dok su po 6 postgli Čamdžić i Kero. Terzić je postigao 4, Duvnjak 3, Verem 2, dok su se Manjuša i Gashi po jednom upisivali u listu strijelaca.

Kod pobjedničke ekipe Hajdarević i Milkunić su postigli po 7 golova, dok su se Šestan i Zečević po 5 puta upisivali u listu strijelaca