Prvi domaći poraz KK”Promo” Donji Vakuf

0
166

U subotu, 26. januara, u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu odigran je susret 11. kola A1 lige u kojem je, nakon produžetka, ekipa “Proma”, poražena od “Bošnjaka” iz Hadžića rezultatom 69:73 (15:22; 21:14; 13:11; 9:11; 11:15). Regularni dio utakmice završen je rezultatom 58:58. Bila je ovo najslabija utakmica sezone “Momaka s Vrbasa”. Već u prvoj četvrtini vidjelo se da ekipa nema potrebnu hemiju, sa čak četiri nova igrača. S druge strane, jako čvrsta ekipa iz Hadžića, predvođena odličnim, iskusnim Edinom Rešidovićem, pokazala je da će u nastavku sezone zadati mnogo problema svakom protivniku. Upravo Rešidović bio je najefikasniji igrač utakmice sa 27 poena, Ernad Mujić i Željko Klještan dali su po 15, a Meris Džafić 10 poena. U ekipi “Proma” najefikasniji je bio novopridošli Dinko Peljto sa 25 poena, Nedim Mustafica 24, Damir Kasun 9, Ismail Hodžić 5, te Admir Džihan, Rijad Smajlović i Strahinja Jovanović po 2 poena.
Od 4 nova igrača, večeras je samo Peljto opravdao očekivanja. Kapiten Mustafica bio je standardno dobar, a solidnu partiju pružio je i Kasun. Ostali su bili ispod nivoa s kraja polusezone. Priliku da poprave utisak imat će već iduće sedmice, kada u Donji Vakuf dolazi ekipa “Radničkog” iz Goražda.

izvor: KK “Promo” Donji Vakuf