7.2 C
Donji Vakuf
Subota, April 20, 2024
Naslovnica Istaknute vijesti Prvak pao nakon 462 dana: Zrinjski prekinuo veliku seriju Sarajeva

Prvak pao nakon 462 dana: Zrinjski prekinuo veliku seriju Sarajeva

0
35

Fudbaleri Sarajeva prvi put ove sezone, a poslije 462 dana poraženi su u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Puni plijen sa Koševa u 21. kolu bh. elite odnio je Zrinjski, koji je slavio 1:0.

Gol odluke viđen je u četvrtoj minuti, a pogodio je Juranović. Loptu je zavrnuo Todorović, ona je prošla kroz peterac, golman Kovačević je ostao na liniji, a Juranović ovakvu priliku nije mogao propustiti.

Zrinjski je bio bolji tim u prvom poluvremenu i imao dvije dobre prilike preko Bilbije. Njegov prvi pokušaj glavom zaustavio je Kovačević, a drugi udarac otišao je pored gola.

Sarajevo se trznulo u drugom poluvremenu, ali teško je stvaralo prilike. U 61. minuti najbolju je propustio Oremuš kada je poslije centaršuta Sušića loptu poslao pored gola.

U 67. minuti Sarajevo je steklo brojčanu prednost. Poslije prekršaja Magode nad Mešanovićem sudija Bilbija isključio je defanzivca Zrinjskog. Rezervista Salčin je odmah pokušao iz slobodnog udarca, ali pravo u Varvodića.

Bordo tim je do kraja tražio izjednačujući gol, ali se Zrinjski uspješno odbranio pa je tako Sarajevo i u drugoj utakmici proljetnog dijela prvenstva ostalo bez postignutog gola.

U finišu meča glavama su se sudarili Sušić i Jakovljević. Deblji kraj izvukao je stoper Zrinjskog, kojem je dugo ukazivana pomoć.

Do kraja je isključen i Dušan Hodžić nakon drugog žutog kartona.

Zrinjski je sada treći na tabeli sa 38 bodova, koliko ima i Široki na drugom mjestu. Vodeće Sarajevo ima osam bodova više.

Podsjetimo da je Sarajevo posljednji put u Premijer ligi BiH poraženo još 30. novembra 2019. godine na Koševu od Željezničara, u sezoni koja je kasnije prekinuta zbog pandemije koronavirusa. Ovo je i prvi poraz Vinka Marinovića na klupi Sarajeva u domaćem prvenstvu, a ovo mu je bila jubilarna 30. utakmica u svim takmičenjima na klupi Bordo tima.

Sarajevo i Zrinjski će u srijedu, također na Koševu, odmjeriti snage u četvrtfinalu Kupa BiH.