Promo u sjajnoj utakmici savladao Radnik iz Bijeljine

0
126

Promo je noćas u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu u okviru Lige BiH za košarkaše dočekao ekipu Radnika iz Bijeljine i slavio nakon neizvjesne završnice rezulatom 95:93.
Promo su do pobjede nosili izvrsni Gatling i Aleksandar Ilić, ali sjajnu podršku su im pružili i ostali igrači.

Prva četvrtina je bila izjednačena, nijedna ekipa nije uspjela stvoriti značajniju prednost, sve vrijeme se igralo koš za koš. Obje ekipe su bile šuterski raspoložene i igrala se odbrana slabijeg intenziteta. Ipak, Promo na prvi kratki odmor odlazi s jednim poenom prednosti (28:27).

U istom ritmu se nastavilo u i drugoj četvrtini, Promo se pokušao odvojiti, ali gosti iz Bijeljine su uspjeli držati priključak.

Momci s Vrbasa sjajno otvaraju treću četvrtinu i odlaze na 15 poena prednosti. Kada se mislilo da će mirno privesti utakmicu kraju, gosti prave seriju od 12 poena i hvataju rezultatski priključak.

Posljednja dionica ponudila je sjajnu košarku. Domaćini su konstantno imali prednost koja se kretala od sedam do deset poena, ali ulaze u seriju grešaka što gosti koriste i pred kraj utakmice prilaze na svega tri poena zaostatka. U zadnjem napadu Mulaomerović je faulirao sjajnog Todića na šutu za tri poena. Todić je imao priliku da odvede utakmicu u produžetak, ali nije uspio pogoditi sva tri bacanja.

Kod Proma su se najviše istakli pomenuti Gatling koji je postigao 29 poena, a ubilježio je i 7 uspješnih dodavanja. Aleksandar Ilić je ubacio 22, Eman Šetković 12 uz 4 pogođene trice, Ivan Pendič 9, Ibrahim Mulaomerović 8, Uroš Ilić 8, Dylan Carl 4, Dino Alkić 2 i Haris Dedajić 1.

U ekipi Radnika, Miroslav Todić je brojao do 24, Dejan Kokoruš 23 i Jovica Kecman 21.