Promo u neizvjesnoj završnici poražen od Sparsa

0
174

Noćas je u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu u okviru Prve lige BiH za košarkaše, KK Promo ugostio ekipu KK Spars Ilidža i u penal završnici poražen rezultatom 96:99.

Promo je imao prliku da nanese prvi poraz Sparsima u međusobnim susretima u okviru Prve lige, ali u završnici je nedostajalo snage, koncentracije i malo sportske sreće. Fenomenalnu utakmicu za domaćina odigrao je dvojac Šertović – Watson. Prvi je ubacio 36, a drugi 34 poena, međutim to je bilo dovoljno samo za častan poraz.

Prva četvrtina je bila prilično izjednačena, gosti s Ilidže su sjajno pogađali za tri poena, a Donjovakufljani odgovarali atraktivnim poenima. Šertović je fintama izluđivao svoje čuvare i činilo se da može postići koš kako god poželi. Ipak, Promo na prvu kratku pauzu odlazi s jednim poenom prednosti (25:24).

U drugoj dionici, Promo počinje igrati mnogo bolju odbranu, dok u napadu sve vrijeme drže visok nivo igre i pogađaju iz svih pozicija, tako u drugoj četvrtini postižu čak 34 poena. Momci s Vrbasa su u nekoliko navrata imali i 11 poena prednosti.

Sparsi mnogo bolje otvaraju drugo poluvrijeme, igraju odličnu odbranu na glavnim igračima Proma i polako tope prednost domaćina, tako da se u posljednju četvrtinu ulazi samo s jednim poenom prednosti za donjovakufsku ekipu.

Promo i tokom posljednje dionice održava prednost, sve do samog kraja kada gosti pogađaju nekoliko trojki i ulaze u penal završnicu s četiri poena prednosti, a ispostavilo se da je ta prenost bila dovoljna za konačnu pobjedu.

Kod domaćina, Šertović je zabio 36, a Jordan Watson 34. Novo pojačanje Jo'vontae Millner-Criss je postigao 9, a kapiten Dino Alkić poen manje.

Kod gostiju, Haris Ćurevac je upisao, 23 poena, a Anes Podojak 20.