Promo savladao Mladost iz Mrkonjić Grada

U ponedjeljak, 6. novembra, u Donjem Vakufu odigrana je utakmica petog kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo Donji Vakuf i KK Mladost Mrkonjić Grad u kojoj su Momci s Vrbasa zasluženo slavili rezultatom 76:66 (27:11; 14:18; 18:11; 17:26). Igrači Proma su furiozno otvorili susret, sjajna odbrana i veoma efikasan napad donijeli su velikih 18:3 nakon pet minuta igre. Pokušavali su gosti uhvatiti priključak, ali nisu uspijevali da naprave ozbiljniju seriju. Samo u jednom trenutku, polovinom trećeg perioda, spustili su na minus 9, ali su igrači Bobana Ninića vrlo brzo vratili prednost i u zadnju četvrtinu ulaze sa 19 poena prednosti. Pred sami kraj naši momci malo su se opustili, ali pobjeda nije dovedena u pitanje. Najefikasniji igrač utakmice bio je Stefan Milovanović iz ekipe Mladosti sa 20 poena, Lazar Đurović dao je 14, Orhan Špago 10, a Bratislav Paunović 9 poena. Igrače Proma predvodio je ponovo sjajni kapiten, Dino Alkić, koji je večeras pred svojim Vakufljanima ostvario triple double učinak sa 14 poena, 13 skokova i 10 asistencija, a indeks korisnosti pored njegovog imena na kraju je bio ogromnih 34. Kieffer Punter dao je također 14 poena, Marcus Garret 13, David Zool 10, Ibrahim Mulaomerović 8, Vasilije Kovačević 7, a Emad Nezirić i Nikola Vasilevski po 5 poena.
Bila je ovo ujedno i prva domaća ovosezonska pobjeda. Posebno nas raduje što su svi igrači na terenu dali doprinos, a ekipa je pokazala, kako smo i predviđali, veliki napredak u odnosu na sami početak takmičenja. Iako izuzetno mlada skupina momaka pokazala je na terenu da, uz veliku borbenost i zalaganje, znaju odigrati mudro i mirno kada je to potrebno. Uz čestitke svim igračima i treneru Niniću, posebno moramo zahvaliti našim dragim navijačima, našem Žutom tornadu, koji je na najbolji način, svojom podrškom tokom cijelog susreta, upotpunio ovu lijepu noć za porodicu KK Promo.