“Promo” poražen u Mrkonjić Gradu

0
109

U subotu, 27. marta u Mrkonjić Gradu odigrana je utakmica Prvenstva BiH za košarkaše između KK Mladost Mrkonjić Grad i KK Promo Donji Vakuf u kojoj je slavila domaća ekipa rezultatom 85:75 (26:20; 15:21; 25:17; 19:17).
Većim dijelom utakmice vodila se izjednačena borba. Domaći su prvu osjetniju prednost imali početkom druge četvrtine kada vode 30:20. No, Promo se vraća serijom 9:0 i na poluvrijeme se odlazi sa izjednačenim rezultatom 41:41. Ključni period bio je kraj treće i početak četvrte četvrtine. Najprije, nakon nekoliko minuta igre koš za koš u kojim su se ekipe smjenjivale u vodstvu, u finišu trećeg perioda dolaze do 8 poena prednosti. Na početku završnog perioda prave seriju 8:0 i odlaze na, pokazalo se, nedostižnih 16 poena razlike. Mrkonjićani su se ponovo pokazali kao sjajna šuterska ekipa sa visokih 45 posto šuta za 3 poena (11/24), dok je Promo ostao na skromne 4 ubačene trojke (4/19). Najbolji u redovima domaćih bio je Pavel Lobarov sa 19 poena, Jovan Đorđević Marinković dao je 18, Đoko Šalić 12, a Stefan Lakić 10 poena. U ekipi Proma Nedim Mustafica dao je 19 poena, Berin Gudić 16, CJ Wilson 14, Miloš Kostić i Milan Škundrić po 7, Antonio Wade i Ibrahim Mulaomerović po 4, te Dino Alkić 2 poena.
Momci s Vrbasa nisu uspjeli ponoviti sjajnu igru iz prošlog kola u tuzlanskom Mejdanu. Očigledno je došlo i do malog emocionalnog pražnjenja nakon što je i formalno ostvaren glavni cilj, opstanak u društvu najboljih. Ipak, ne možemo biti nezadovoljni prikazanom igrom, nešto lošiji šut i na momente dekoncentracija u odbrani koštala nas je poraza. Do kraja imamo još četiri utakmice, od čega tri na domaćem terenu, u kojima ćemo nastojati na najbolji način ovu uspješnu sezonu privesti kraju.
izvor: fb / KK Promo Donji Vakuf