“Promo” počastio vjernu publiku

0
217

U subotu, 26. oktobra, u Donjem Vakufu odigran je susret trećeg kola Lige 12 BiH za košarkaše između KK “Promo” Donji Vakuf i HKK “Čapljina”. Nošeni podrškom oko 1000 navijača, igrači “Proma” izvojevali su prvu pobjedu u najvišem rangu takmičenja. Tokom cijele utakmice bili su bolji rival i na kraju zasluženo slavili rezultatom 78:63 (17:11; 29:14; 14:20; 13:13). Za razliku od utakmice prvog kola protiv “Bratunca”, ovaj put su “Žuti” zaigrali jako od prve minute, brzo i pokretljivo u odbrani, limitiravši protivnika na svega 25 poena u prvih 20 minuta. Dobra odbrana dala je sigurnost i mirnu ruku u napadu, proradio je i vanjski šut, a u skok igri Prince Orizu pokazao je koliko je falio u prvoj utakmici.

Najbolji igrač susreta bio je Ervin Carlbe sa 31 poenom (8 skokova), Imran Fazlić dao je 14, Milorad Sedlarević 10, Prince Orizu 9 (14 skokova), Sedin Karavdić 7, Damir Kasun 6 i Alija Islamović 1 poen. – navode u KK”Promo” na svojoj zvaničnoj fb stranici.

izvor: KK “Promo”