Promo pobjedom nad Vogošćom u novu sezonu A1 lige KS BiH

0
66

U Sportskoj dvorani u Travniku, u nedjelju je odigrana prva utakmica između KK “PROMO” i KK “Vogošća”, sezone 2015/2016 u A1 ligi Košarkaškog saveza BiH.

Iako se ekipa iz Vogošće i ovaj put pokazala kao snažan i neugodan protivnik, donjovakufski košarkaši “PROMA” od početku su startali žestoko, sa razlikom od nekoliko poena.

Protivnička ekipa je u jednom momentu došla do vodstva u ovom susretu, ali se domaća ekipa brzo razbudila i u trećoj četvrtini došla do vodstva sa 11 poena razlike. PROMO se dobro držao do polovine posljednje četvrtine susreta, ali su potom gosti zaprijetili serijom sa kojom je vodstvo donjovakufskih košarkaša smanjeno na minimalna 3 poena.

Međutim, na samom kraju domaći su sa nekoliko osvojenih lopti i kontra napada, ponovo odmakli do nedostižnih 11 poena razlike. Konačni rezultat susreta KK “PROMO” i KK “Vogošća” glasio je 84:73.