Promo ostvario tešku, ali zasluženu pobjedu pred domaćom publikom

Danas je KK Promo u sklopu drugog kola Prvenstva BiH za košarkaše ugostio ekipu KK Orlovik iz Žepća i upisao pobjedu rezultatom 78:71. Iako je Promo na kraju slavio sa sedam poena razlike, sve do samomg kraja vodila se velika bitka i ekipe su se smjenjivale u vodstvu.

Domaći su nakon što su pružili sjajan otpor u prošlom kolu i odigrali dobru utakmicu protiv favorizirane sarajevske Bosne trebali dokazati dobru formu i pred donjovakufskom publikom. Ekipa iz Žepča predvođena Emirom Preldžićem igra veoma čvrstu košarku na granici faula, a Promo je bio oslabljen neigranjem startnog centra i ponajboljeg igrača Emira Krajinića, pa se tako trener Boban Ninić suočio s problemom skraćene rotacije.

Međutim, Promo sjajno otvara utakmicu i odlazi na dvocifrenu prednost, ali se gosti vraćaju nakon minute odmora i Promo na prvu pauzu odlazi s prednošću 26:23. U prvom periodu istakli su se Samir Stewart i Dino Alkić koji su postigli većinu poena. U drugoj četvrtini vidjeli smo dosta čvršću igru u odbrani, a igrači obje ekipe promašili su po nekoliko zicera, tako da su obje ekipe za 10 minuta igre postigle ukupno 33 poena i na odmor se otišlo rezultatom 41:41.

Kako je završila druga, tako je počela i treća četvrtina. Promo je na momente igrao odlično i gradio prenost, ali su se uporni gosti predvođeni Preldžićem svaki put iznova vraćali. Kapitenu Alkiću i Stewartu su se pridružili Zool, Petojević i prije svih Vasilevski koji su u posljednjoj četvrtini uspjeli slomiti goste i na kraju slaviti pobjedu.

Još jednom, prvo ime susreta bio je Dino Alkić koji je upisao 21 poen i uhvatio 6 lopti. Odličan je bio i Samir Stewart koji je zabio 17 poena. Vasilevski je s klupe dodao 14, Cooper 9, Petojević 7 i Alonso 8. Zool je večeras samo 2 poena, ali je uhvatio i 8 lopti.

Kod gostiju, Ramo Rizvić je upisao 15, Edo Preldžić 13, Ado Arslanagić i Emir Preldžić po 10.

Vrijedi istaknuti da je sav prihod od prodatih ulaznica namijenjen za pomoć stradalim u nedavnim poplavama u Jablanici, a utakmici je prisustvovao i nekadašnji igrač Proma Dženan Japalak koji je i rođen u Jablanici.