Poraz “Proma” u posljednjim sekundama

0
97

Košarkaši Spars Realwaya do pobjede nad Promom iz Donjeg Vakufa došli su faktički u posljednjih 60-ak sekundi susreta.

Promo je imao prednost 78:80, ali su najprije loše izveli loptu, a potom je i poklonili domaćima koji su poveli 82:80.

Izjednačio je Wilsdon na 82:82, a Gegić je pogodio jedno slobodno bacanje za 83:82. Napad od 11 sekundi poveo je Wilson i na kraju nije uspio uputiti šut te je Spars Realway došao do pete pobjede rezultatom 83:82.

Cijela utakmica je bila izjednačena. Ekipe si se smijenjivale u vodstvu, a gosti su na pet minuta prije kraja došli na ogromnih +6.

Igrali su bez respekta, borili se, pogađali… No, u posljednjem minuti neshvatljiv pad koncentracije koju su iskusni igrači iz Sarajeva znali kazniti.

Najefikasniji kod Spars Realwaya su bili Gegić 21, Ilić 15, Kamenjaš 13 i Hasandić 12 poena.

U redovima Proma Mustafica je postigao 21, Wilson 18, Gudić 15, a Wade 13 poena.