Poraz „Proma“ na gostovanju lideru prvenstva

0
127

U nedjelju, 11. marta, KK „Promo“ gostovao je u Srebreniku kod najbolje ekipe prvenstva, KK „Gradina“.

Utakmica je završena pobjedom domaćina rezultatom 78:68 (19:17; 13:22; 28:16; 18:13). Iako na kraju sigurna pobjeda „Gradine“ od 10 poena razlike, naši momci su u jednoj dobroj utakmici poprilično namučili Tanasilovića i drugove, ekipu koja ne zna za poraz na domaćem terenu.

U prvom periodu vodila se izjednačena borba i završen je minimalnom prednošću domaće ekipe. Pred kraj drugog perioda „Promo“ uspijeva da stekne malo uvjerljiviju prednost, u jednom trenutku čitavih 10 poena, da bi „Gradina“ s linije slobodnih bacanja smanjila zaostatak na 7 poena do poluvremena.

Do polovine trećeg perioda „momci s Vrbasa“ nisu dozvoljavali Srebreničanima da se približe, a prednost je varirala od 7 do 11 poena. Onda su domaći zaigrali mnogo agresivniju odbranu koju su sudije tolerisale, pokazujući šta znači izraz „domaćinsko suđenje“. U takvoj situaciji, sa nekoliko, blago rečeno, sumnjivih sudijskih odluka u korist domaćina, „Gradina“ je izjednačila na minutu prije kraja, a onda i povela sa 5 razlike do kraja perioda.

U posljednjoj dionici utakmice, očigledno dobro izmorene, obje ekipe postigle su najmanji broj poena, a košarkaši „Gradine“ nisu dozvolili „Promu“ da dođe u situaciju da napravi preokret.

U domaćoj ekipi najbolji je bio iskusni Tanasilović sa 24 poena i 12 skokova, mladi Čerkezović dao je 21, a Hrnčić 10. Za „Promo“, Ranko Križanović dao je 19 poena, Dino Alkić 18, Benjamin Čajić 12, Alija Pirić 8, Feriz Vinčević 6, Marijo Blaškan 4 i Alen Toplak 1 poen.

Svjesni da na megdan idu ponajboljoj ekipi lige, momci trenera Ahmeta Pašalića su odigrali jednu dobru utakmicu koja je, uz malo sreće, mogla i drugačije da završi. Ekipa se već od sutra okreće sljedećem protivniku. Naime, u Donjem Vakufu narednog vikenda igra se komšijski derbi sa KK „Travnik Bosna Tours“. Jako važna utakmica za obje ekipe, a pobjednik ostaje u utrci za play off.