Poraz Donjovakufljana na domaćem terenu od RK Briješće iz Sarajeva

0
249

U okviru 8.kola Prve rukometne lige Federacije Bosne i Hercegovine-grupa jug, RK Donji Vakuf ugostio je ekipu RK Briješće Sarajevo.

Na samom početku utakmice uz nekoliko promašenih šuteva naših rukometaša, gosti su iskoristili priliku i postigli 5 golova prednosti. Početkom 7.minute susreta Amir Došić je postigao prve pogotke za ekipu RK Donji Vakuf, zatim su se nizale prilike s obje strane i rezultat je bio neizvjestan. Na odmor se otišlo sa rezultatom 12:17.

U drugom poluvremenu rukometaši Briješća odigrali su nešto bolje, a kako je utakmica odmicala Donjovakufljani su bivali sve lošiji. Deset minuta prije završetka susreta trener domaće ekipe Ademir Fazlagić dao je priliku juniorima, koji su na najbolji način iskorstili svoje vrijeme. Sjajni Vernes Škiljan i njegovi vršnjaci pokazali su da ćemo za par godina gledati sjajan rukomet na parketu Sportske dvorane Donji Vakuf.

Susret je završen rezultatom 26:40

Najbolji strijelac u redovima RK Donji Vakuf sa 12 postignutih pogodaka bio je Amir Došić, a ekipu RK Brješće do pobjede su predvodili Alen Muratović sa 12 i Kerim Bašić sa 7 postignutih pogodaka.

“Ovom prilikom čestitamo na pobjedi ekipi RK Briješće, a sljedeći vikend Donjovakufljane očekuje gostovanje u Čapljini.”, navedeno je u saopćenju za javnost.