Poraz Brooklyna, sjajna partija Teletovića

0
70

Na NBA parketima sinoć je odigrano devet utakmica, a Phoenix Sunsi su na domaćem terenu savladali Brooklyn Netse (112:104) u čijem dresu je sjajnu partiju pružio Mirza Teletović.

Kapiten naše košarkaške reprezentacije na imao je veliku minutažu, odnosno na terenu hje proveo nešto više od 32 minute, a ukazano povjerenje je dosta dobro iskoristio.

Postigao je Teletović 16 poena, s tim da je trice šutirao 4/8. Pored toga na svoj konto Teletović je upisao i po četiri asistrencije i skoka.

Inače, kod Brooklyna je najefikasniji bio Jonhson sa 21 poenom, dok je Lopez postigao 16, kao i Teletović. S druge strane kod Phoenixa su najefikasniji bili Green sa 28, te Thomas sa 21 poenom.

Novi poraz Denvera, šest poena Nurkića

Šesti poraz u sezoni upisali su Denver Nuggetsi, a i ovaj put ubjedljivi su bili Portland Trail Blazersi. Ekipa iz Portlanda slavila je u Pepsi centru rezultatom 130:113. Jusuf Nurkić na terenu je proveo nešto manje od sedam minuta. Postigao je šest poena, uz šut iz igre 1-4, a dodao je i pet skokova, kao i jednu asistenciju. Najefikasniji u Denveru bio je Lawson sa 32 postignuta poena. Kod gostiju Lillard je postigao 27 poena.

Washington Wizardsi slavili su protiv Detroit Pistonsa rezultatom 107:103. Najefikasniji u redovima Čarobnjaka bio je Wall sa 27 poena. Kod Pistonsa Jennings je postigao 32 poena.

Atlanta Hawksi slavili su protiv Utah Jazza rezultatom 100:97. Domaće je do pobjede vodio Milsap sa 30 postignutih poena, dok je kod Utaha 22 postigao Burks.

Miami je na domaćem parketu poražen od Indiana Pacersa rezultatom 81:75. Goste j do trijumfa vodio Copeland sa 17 poena, dok je Hibbert dodao 16. Kod Miamija Wade je postigao 20 poena.

Oklahoma je bila uspješnija od Bostona na gostujućem terenu. Thunder je slavio rezultatom 109:94. Goste su do pobjede vodili Morrow i Jackson sa po 28 poena. Kod domaćina Rondo je postigao 20 poena.

Novi poraz upisali su New York Knicksi, ovaj put u Madisonu od Orlanda rezultatom 97:95. Goste je do pobjede vodio evropski dvojac. Fournier je postigao 28 poena, dok je 20 dodao Vučević. U redovima Knicksa 27 poena postigao je Anthony.

New Orleans Pelicansi slavili su na domaćem terenu protiv Los Angeles Lakersa rezultatom 109:102. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Davis sa 25 postignutih poena, dok je za Lakerse 33 poena postigao Kobe Bryant.

Houston Rocketsi slavili su na gostujućem parketu kod Minnesota Timberwolvesa rezultatom 113:101. Najefikasniji kod gostiju bio je Harden sa 23 postignuta poena, dok je 22 dodao Howard. Kod domaćina 18 poena postigao je Brewer.

/izvor:sportsport.ba/