Počinje rukometna takmičarska sezona – RK “Donji Vakuf” dočekuje RK “Čelik”

0
169
RK “Donji Vakuf” prethodne večeri , u posljednjoj pripremnoj utakmici, ugostio je MRK “Kakanj” iz Kaknja.
Donjovakufski rukometaši  tokom čitave utakmice imali rezultatsku prednost. U 15. minutu prvoga poluvremena rezultat je bio 12:7, da bi na odmor  otišli sa rezultatom 17:11. Nakon odmora RK “Donji Vakuf” pojačava  ritam da bi ostvario i najveću prednost na utakmici od 8/osam/ golova. Utakmica je završena rezultatom 31 : 24 .
“U zadnjim minutama utakmice uvedeni su i mlađi članovi naše ekipe, te svojom igrom i znanjem pokazali da se ne trebamo plašiti za budućnost ovog sporta u našem Donjem Vakufu.” – ističu u RK “Donji Vakuf”.
Donjovakufski rukometaši prvu prvenstvenu utakmicu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine , grupa Sjever igraju u nedjelju, 04. oktobra od 17 sati. U goste dolazi   RK “Čelik” iz Zenice.
I ova utakmica će se odigrati zbog nastale epidimiološke situacije bez navijača uz stroge mjere zaštete protiv širenja epidemije COVID-19.
izvor: fb/ RK Donji Vakuf