Pobjeda muških, poraz ženskih selekcija Proma u susretima sa selekcijama KK Bersellum – Turbe

0
305

Predpioniri

KK Bersellum – KK Promo 38:20

Poraz najmladje muške selekcije. Danas smo bili totalno nemoćni i naidgrani u svakom segmentu. Ono što krasi ovu selekciju borbenost, želja, trud i zalaganje, kojeg danas na žalost nije bilo. Sve u svemu vidi se prostor za napredak i vrijedi istaći da su i ovu utakmicu svoju minutažu dobili svi djećaci iz rostera.
Kurić 5, Bašić 5, Kahvedžić 4, Gegić 4 i Šećibović 2, a bez poena ovaj put su bili Hodžić, Korugić, Terzić. Osmić, Žuljko, braca Šahić, Rahmanović, te najmlađi Bašić Anes.

Pioniri

KK Bersellum – KK Promo 41:65

Za razliku od proslog vikenda, ovaj su pioniri prebacili u brzinu više i bez nekih velikih problema se vratili na pobjedničke staze, ponajvise zahvaljujuci Čavku koji je uz 30 poena razigravao čitavu ekipu i bio pravi lider na terenu. Uz Čavka su nastupili Smajić 12, Švago 10, Vinčević 7, Omeragić 2, Anid Dervišić koji je postigao 4 poena u svojoj drugoj utakmici u životu, Bačić, Kahvedžić, Gegić, Šećibović, Žuljko, Kurić.

Kadeti

KK Bersellum KK Promo 43:96

Dosta teško otvorena utakmica. Gracić, jedan od najvažnijih igrača dobija lakat i posjekotinu na usni bez prekršaja, uz još dosta čudnih sudijskih odluka, koje su dovele do dvije tehničke pogreške naših igrača već u prvoj četvrtini koje nisu predstavljale problem za naše momke koji već od drugog perioda dolaze na svoj prepoznatljivi nivo.
Ponovo je fantastični Jašarević sa 32 poena predvodio ekipu uz veliku pomoć svih ostalih igrača: Đulovic 11, Čavak 11, Gracić 10, Žeric 9, Hadžić i Rujanac Nedim po 6 poena, Imamović 5, Kurić Sejfudin 4, Omeragić Nešad 2 i Vinčević i Smajić iako su dobili priliku jedini nisu uspjeli da se upišu u strijelce. Sve u svemu dosta dobra partija kadeta i ako bi birali igrača dana svakako da bi to bio Mensur Čavak koji je odigrao dvije odlične utakmice za Kadete (11p) i Pionire(30p).

Najbolja utakmica naših Predpionirki ipak nije krunisana pobjedom. U prve dvije četvrtine vidjeli smo ravnopravnu borbu dva tima poslije kojih su domaćini na poluvrijeme otišli sa blagom prednošću. U trećem periodu naše djevojčice igraju fantastično predvođene Sarom Smajlović koji dobijaju sa visokih 10:2, ipak u zadnjem periodu uz dosta sreće domaćini dolaze do preokreta. Još vrijedi istaći da je naš tim u zadnjim sekundama imao pokušaj za tri poena koji bi odveo utakmicu u produžetke, a uputila ga je naša Lamija Šutković ali lopta je doslovno izašla iz koša.