Pobjeda KK „Promo“ Donji Vakuf u Brčkom nakon produžetka

0
119

U subotu, 27. oktobra, u Brčkom je odigran susret drugog kola košarkaške A1 lige F BiH između KK „Brčko Distrikt“ i KK „Promo“ Donji Vakuf. U veoma uzbudljivom i neizvjesnom susretu, tek nakon odigranog produžetka, slavili je ekipa „Proma“.

U regularnom dijelu utakmice bilo je na kraju 71:71, a konačan rezultat glasio je 75:79 (10:13; 23:22; 16:23; 22:13; 4:8).

Naši momci dobro su otvorili utakmicu. Raspoloženi Alkić i Mustafica donijeli su nam prednost od 7 poena. Međutim, Dino Alkić vrlo brzo ulazi u probleme s ličnim greškama, što ga je u konačnici spriječilo da nastavi dobru igru sa samog otvaranja.

Ipak, naša ekipa održava minimalnu prednost i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 33:35. Drugo poluvrijeme počinje novom serijom „Proma“ i prednost raste na maksimalnih 13 poena.

Ipak, zahvaljujući ponajviše iskusnom Islamoviću Brčaci se vraćaju u zadnjem periodu i pred sami kraj uspijevaju i doći do minimalnog vodstva od jednog poena.

Uspjeli smo vrlo brzo vratiti prednost, ali Bojan Nešić pogađa u zadnjoj sekundi i obezbjeđuje Brčacima produžetak. U tih pet minuta „momci s Vrbasa“ pokazali su karakter i snagu, te ipak zasluženo slavili. Džihan je u zadnjem napadu bio siguran sa linije slobodih bacanja i konačno slavlje.

U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Islamović sa 33 poena, Stevanović je dao 14, a Cvjetković 10 poena. Za „Promo“ su pogađali: Dovadžija 21, Mustafica 19, Budić 17, Hrgić 9, Džihan 7 i Alkić 6 poena.

Bila je ovo druga gostujuća pobjeda u nizu na otvaranju prvenstva. Naredne subote očekuje nas prva utakmica u Sportskoj dvorani Donji Vakuf a u goste nam dolaze komšije, ekipa KK „Iskra“ Bugojno.

Izvor: KK „Promo“ Donji Vakuf