Parižani osramotili Barcelonu

0
60

Fantastična predstava ekipe sa Parka prinčeva

Iako su mnogi očekivali neizvjesnu predstavu dva tima do toga ipak nije došlo jer su raspoloženi Parižani u potpunosti demolirali ekipu Barcelone fantastičnom igrom. Rezultat na kraju utakmice glasio je visokih 4:0 u korist Paris Saint-Germaina.

Igrala se 18. minuta kada je Parižanima dosuđen prekršaj na nekih 17 metara od gola. Kraj lopte su stali Draxler i Di Maria, a na kraju je dobru priliku u gol sjajnim pogotkom pretvorio Argentinac. U 27. minuti gosti su imali odličnu šansu da izjednače kada je Neymar izbacio Andre Gomesa u odličnu priliku ali se Portugalac nije snašao. Već u 39. minuti bilo je 2:0 za PSG kada je Verratti sjajno uposlio Draxlera koji matira kolegu iz reprezentacije, Marc-Andre Ter Stegena. Parižani su na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Drugo poluvrijeme nije moglo krenuti bolje za PSG. 55. minuta je bila na semaforu kada Di Maria iz kontre pogađa za 3:0. Dobru utakmicu domaće ekipe malo je upropastila ozljeda Verrattija koji je u 66. minuti zamijenjen nakon što je na njega u jednom naizgled bezazlenom duelu startao Messi. Već u 71. minuti bilo je 4:0 kada je Cavani postigao gol na asistenciju Meuniera. Sve što je Barcelona napravila u drugom poluvremenu jeste prilika stativa Umtitija u 83. minuti nakon dobro izvedenog kornera.

U uzvratu Katalonce očekuje težak meč i skoro nemoguća misija ali poznavajući Barcelonu ovaj dvoboj još nije riješen.