Omladinske selekcije KK Promo ugostile vršnjake iz KK Iskra Bugojno FOTO

0
139
Izvještaj : KK Promo Donji Vakuf
U nedjelju 03. oktobra 2021 godine ugostili smo komšije iz Bugojna i odmjerili snage u četiri utakmice gdje smo ostvarili tri pobjede i jedan poraz.
U12 Djevojčice
KK Promo 34 – KK Iskra 11
Naša najperspektivnija ženska selekcija je odigrala još jednu odličnu utakmicu i zasluženo slavila pobjedu.
Takođe se nakon utakmice slavio i rođendan našoj trenerici Sari Kilim kojoj su ove predivne djevojčice priredile iznenađenje i tortu nakon utakmice.
A ovim putem cijela KK Promo porodica želi našoj perspektivnoj trenerici sretan rođendan i još puno uspjeha !
U18 dječaci
KK Promo 85 – KK Iskra 82
(Nakon produžetaka)
U najlošije odigranoj utakmici tokom pripremnog perioda naši juniori uspjeli su ipak slaviti pobjedu nakon produžetaka.
U pravoj košarkaškoj ljepotici su mogli uživati svi prisutni, tokom cijele utakmice smjenjivalo se vodstvo i u završnicu ulazimo sa zaostatkom od tri poena u zadnjem napadu Švago pogađa trojku pod faulom i na žalost ne koristi dodatno slobodno bacanje tako da regularni dio utakmice završava rezultatom 75-75.
U pet minuta produžetka se nastavio žestoki ritam i gosti su u vodstvu bili više od četiri minute kada nakon par dobrih odbrana naše ekipe te trojke i dobro istrčanog kontranapada Hačamovića naša ekipa dolazi u vodstvo od 3 poena razlike rezultat glasi 85:82
Da bi kapiten naše ekipe dvije sekunde do kraja utakmice na šutu za tri poena napravio prekršaj za tri slobodna bacanja koji na našu radost gosti nisu realizovali i utakmica je završena rezultatom 85:82
KK Promo 46-KK Iskra 11
Predvođeni opet sjajnim Davudom Sultanovićem (22 poena) sjajna generacija naših dječaka je nastavila pobjednički niz u pripremnim utakmicama.
U16 dječaci
KK Promo 33-KK Iskra 67
Ou prvoj pripremnoj utakmici naši kadeti nisu uspjeli napraviti nešto više protiv više nego odlične generacije KK Iskra.
Ostaje nam da treniramo i da ispravimo greške koje smo uoćili tokom današnje utakmice.
Zahvaljujemo se ekipi KK Iskra na odzivu za današnje utakmice, čestitamo im na ostvarenoj pobjedi i na fer i korektnoj igri tokom sve četiri utakmice.
Izvor: KK Promo Donji Vakuf