Održan tradicionalni 24. karate turniru “Bugojno open – Ajvatovica 2022.”

0
152
Jučer je održan 24.Bugojno Open – Ajvatovica kup, najstariji karate turnir u BiH na kojem je učestvovalo oko 500 takmičara i 45 klubova iz Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Cijeli dan mogli smo uživati u kvalitetnom karateu u katama i borbama od dječje do juniorske konkurencije. – piše BugojnoDanas na fb stranici.
Pehar za klub sa najviše prijavljenih takmičara osvojio je Karate klub Iskra Danilovgrad iz Podgorice. Također, pehar za podršku turniru i najviše prijavljenih kategorija dobili su Karate klub Ipon Vitez i Karate klub Mladost Vitez.
Za najuspješniji klub u nezvaničnim kategorijama proglašen je Karate klub Mostar.
Najuspješniji klub na takmičenju bio je Karate klub Bugojno, ali pehar su kao domaćini prepustili, tako da je za najuspješniji klub 24.Bugojno Opena, proglašen Karate klub Master Sarajevo. Drugo mjesto osvojio je Karate klub Iskra Danilovgrad, a trećeplasirani je završio Karate klub Mladost Vitez.
Najuspješniji takmičar je Taris Beganović iz Karate kluba Regeneracija Velike Kladuša, a najuspješnija takmičarka je Ena Mušinović iz Karate kluba Master Sarajevo.
Zahvaljujemo se svim klubovima koji su učestvovali, a posebno klubovima koji u kontinuitetu podržavaju turnir.
Takmičenje je proteklo u pozitivnoj sportskoj atmosferi i veselimo se ponovnom susretu sljedeće godine na jubilarnom 25.Bugojno Openu.
izvor: bugojno-danas