Nova velika pobjeda Mirze Bašića

0
76

Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dohi. On je danas savladao 36. igrača svijeta, Španca Feliciana Lopeza sa 2:0, po setovima 6:4 i 7:6 i na početku 2018. godine prikazuje zaista odličan tenis, što svakako treba da raduje.

Mirza je odigrao fantastičan prvi set. Već u trećem gemu oduzima servis protivniku kojeg je uz male probleme i sačuvao u finišu. Imao je Lopez dvije break lopte u 10. gemu (40:15), ali je Bašić uspio da ih spasi i da odličnim servisom završi prvi set sa 6:4.

Drugi set donosi veoma izjednačenu igru. Nije bilo previše šanse da se dođe do breaka, Mirza je u četvrtom gemu uspio da spasi jednu loptu koja bi Špancu dala prednost. Ipak, niko nije uspio da osvoji protivnički servis, pa se pobjednik drugog seta odlučio u tie-breaku.

Tamo se bolje snašao bh. teniser. Uspio je slomiti Lopeza i doći do velike pobjede i plasmana u četvrtfinale. Tamo ga čeka pobjednik duela Travaglia – Pella.