Njemačka fantastičnim preokretom protiv Hrvatske osvojila turnir “Rukomet je moja budućnost 2018” u Bugojnu

0
176
Njemačka

Njemačka1

Završen je 6. po redu turnir “Rukomet je moja budućnost”, a u finalu su se sastale reprezentacije Hrvatske i Njemačke. U veoma neizvjesnoj utakmici do samog kraja, slavila je Njemačka rezultatom 24:26 (12:12).

U prvom poluvremenu se igralo gol za gol, vodila je i Hrvatska ali i Njemačka što je rezultiralo da se na poluvrijeme ode rezultatom 12:12. U nastavku je Hrvatska bila ubjedljivija te je 10 minuta prije utakmice imala prednost od tri gola razlike, ali Njemačka pravi preokret furiozno i zasluženo slavi 24:26.

Najefikasniji u ekipi Hrvatske bio je Marin Sinčić koji je pogodio 10 puta, dok je kod Nijemaca najefikasniji bio Loris Kotte koji je pogodio 5 puta.

Najbolji strijelac turnira je Levin Wanner iz Švicarske koji je pogodio mrežu protivnika 32 puta. Najbolji golman je Jaka Glavan iz Slovenije, a najbolji igrač je Knorr Juri iz Njemačke.