Nevjerovatna partija Mirze Teletovića nedovoljna Turbini da savlada Slobodu, poene postigao i njegov trinaestogodišnji sin

0
147

KK Sloboda savladala je večeras u Jablanici košarkaše Turbine rezultatom 96:85.

Utakmica je odlučena praktično u prvoj četvrtini u kojoj su Tuzlaci i ostvarili najveću prednost dobivši je 33:17. U drugoj dionici gledali smo bolju igru Turbine, te je ista završena rezultatom 23:17 u korist tima iz Jablanice, pa je na poluvremenu razlika iznosila plus deset za tuzlansku ekipu. (50:40)

Nastavak utakmice donio je izjednačenu igru u kojoj je Sloboda ipak uspijevala održavati stečenu prednost i spriječiti Turbinu da se rezultatski vrati u meč ili samu završnicu učini neizvjesnijom.

Susret je tako završen pobjedom Tuzlaka rezultatom 96:85.

Ono što zaista ponovo vrijedi izdvojiti jeste nevjerovatna partija Mirze Teletovića koji je postigao 34 poena, a tome dodao i 6 skokova, te jednu asistenciju.I njegov sin Benjamin Teletović dobio je priliku za igru i za 42 sekunde provedene na terenu upisao tri poena.

U redovima slobode najefikasniji su bili Haris Delalić sa 22 i Adi Alikadić sa 18 poena.